Wpis z mikrobloga

Fajny wpis właśnie znalazłem jednego Rosjanina. W skrócie jego tok myślenia (i wielu Rosjan):

- Kapitalizm jest zły.
- Kapitalizm jest zły, bo nie działa.
- Nie działa, bo są tam źli ludzie, którzy wyzyskują dobrych ludzi.
- Socjalizm / komunizm jest dobry.
- Ale socjalizm / komunizm nie działa.
- Socjalizm / komunizm nie działa, bo są źli ludzie, którzy wyzyskują dobrych ludzi...
- ....ale wystarczy, że społeczeństwo będzie składało się tylko z dobrych ludzi i wówczas komunizm / socjalizm będą działać.
- Dlatego należy zlikwidować kapitalizm i zastąpić go socjalizmem / komunizmem.
- Wtedy wszyscy będą szczęśliwi.

#heheszki #antykapitalizm #wolnyrynek #bekazlewactwa
  • 5
@orkako:
Generalnie taka prawda, komunizm i kapitalizm są dobre, tylko ludzie to #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, co mamy w Europie, czyli gospodarka wolnorynkowa z silną kontrolą państwa i usługami socjalnymi, takimi dla wszystkich (szkolnictwo, służba zdrowia), jest chyba najlepsze. Ja to bym jeszcze zlikwidował wszelkie transfery gotówki i zastąpił je lepszymi usługami państwa dla obywateli.
  • 0
@tsumazi: Nie do mnie te uwagi. Przecież napisałem, że W Rosji ogromna ilość osób używa obu terminów zamiennie.
Podejrzewam, ze jest to spowodowane tym, że wszyscy na okres ZSRS mówią komunizm, ale sama władza komunistyczna mówiła, ze to dopiero socjalizm będący na drodze tworzenia prawdziwego komunizmu. Od 20 laty Rosjanie się wiec kłócą, czy ZSRS to był komunizm, czy socjalizm, więc wiele osób w końcu zaczęła terminów używać zamiennie.
@orkako:

- Socjalizm / komunizm nie działa, bo są źli ludzie, którzy wyzyskują dobrych ludzi...

i dlatego należy na bieżąco robić porządki z rozbrykanymi biurokratami