Wpis z mikrobloga

U mnie w miescie policja sobie zrobila maszynke do robienia pieniedzy i na przejezdzie kolejowym jest z 6 kamer ktore zglaszaja z automatu kazdego kto przejezdze na migajacym 8sekund swietle po podniesieniu sie szlabanu XD Pewnie dziennie sie tam ze 100 kierowcow lapie po 2k mandatu XD Gdyby chodzilo o bezpieczenstwo to wystarczyla by tabliczka z informacja pod swiatlem

#drogi #mandat #polska #policja #polskiedrogi
eric2kretek - U mnie w miescie policja sobie zrobila maszynke do robienia pieniedzy i...

źródło: przejazd-10ffc7924b2769e1dd387ca

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • 11
@stefan_pmp No w czechach jak miga na bialo to znaczy ze jest prąd i przejazd dziala XD Jak sie otwiera szlaban to gasnie czerwone i mozna jechac XD Ale w polsce trzeba otworzyc szlaban i zostawic swiatlo by ktos faktycznie stworzyl zagrozenie i 2000 poszlo do budzetu XD
  • Odpowiedz
@eric2kretek: Masz prawko? Jak masz to powinieneś znac przepisy, nie wiesz ze w Polsce nie wjeżdża się na przejazd dopóki nie zgaśnie światło? Gdyby był problem z rogatkami i by się otworzyły z dupy, ty wjedziesz na przejazd a następnie skasuje cię drugi pociąg, to byłoby fajnie, co? xD
  • Odpowiedz
  • 8
@Megawonsz_dziewienc: No mozna stworzyc 100 razy bezpieczniejszy system niz maszynka do robienia pieniedzy gdyby faktycznie komus zalezalo za zdrowiu ludzi XD

Nawet glupia tabliczka pod swiatlami by zrobila wiecej dobrego i biale swiatlo jak w czechach, a przejazd o ktorym mowie jest miedzy dwoma stacjami gdzie pociagi ledwo sie rozpedzaja i widac je z 500metrow.
  • Odpowiedz
@TinkerCob: A to co, ten duży czerwony sygnalizator jest gdzieś ukryty, że go nie widać czy co?
Świeci się czerwone to nie jedziesz. Na "normalnej" sygnalizacji jak stoisz to też jedziesz jak się świeci czerwone, czy jednak czekasz na zielone? Szukasz problemu tam gdzie go nie ma, i próbujesz tłumaczyć tumanów.
  • Odpowiedz
@eric2kretek: Problem nie jest z sygnalizatorami tylko z polakami. Jak masz pecha być przed kimś na tych światłach to zanim to skończy mrugać to juz praktycznie uprawiasz MMA z kierowcą z tyłu, bo jak smiesz nie ruszać kiedy tylko szlaban minimalnie sie podniesie.
  • Odpowiedz
na przejazdach powinni robić normalne sygnalizatory jak na reszcie skrzyżowań, bo w pobliżu torów Polacy dostają amnezji i nie pamiętają, co na drodze znaczy czerwone światło.


@TinkerCob: W Poznaniu żeby było trudniej i w jednym miejscu zamontowali pionowy podwójny czerwony sygnalizator ale nie ma zapór więc kierowcy jednak stoją w miejscu :)

https://www.google.com/maps/@52.3827139,16.9904317,3a,45.4y,195.79h,86.31t/data=!3m7!1e1!3m5!1sV3LZYj_6zdS8rsiG1yr7TQ!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DV3LZYj_6zdS8rsiG1yr7TQ%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D7.5388265%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192
Morf - >na przejazdach powinni robić normalne sygnalizatory jak na reszcie skrzyżowań...

źródło: Screenshot 2023-04-22 at 21.24.22

Pobierz
  • Odpowiedz
@eric2kretek: u mnie od ubiegłego czerwca zaczęli golić. Jadą dwa pociągi na godzine xD 15 po i za 15
Bywało tak, że stałeś z 10 minut bo przejazd szybko zamkli. To każdy gonił. Tera koszą nawet jak ruszysz na sygnale
  • Odpowiedz
@jamajskikanion: @eric2kretek od pewnego czasu zacząłem zwracać uwagę na to, by przejeżdżać dopiero jak zgaśnie światło - nie mam pewności, ale wydaje mi się, że wcześniej ruszałem wraz z podniesieniem się rogatek po upewnieniu się, że nic mnie nie rozjedzie. Ale od kiedy są za to srogie kary i niespodziewane kontrole to zwracam większą uwagę i w sumie jestem zdziwiony, że nigdy nie spotkało mnie ponaglanie kierowców z tyłu, że czekam
  • Odpowiedz