Wpis z mikrobloga

co jest wychowawczego w biciu dziecka? to raczej wyraz desperacji i nieogaru rodzica


@pozdroxxx666: #!$%@? wała. Ja nigdy nie dostałem za darmo i uważam że wyszło mi na dobre. A paradoksalnie rówieśnicy którzy mieli lajty, teraz mają gorzej. Niczego bym nie zmienił w moim dzieciństwie.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: chłop ma racje i musi wykopowiczom tłumaczyć xD przypomnijcie sobie czy miło wam było dostać klapsa, a co niektórzy to i pewnie obrywali innymi "środkami wychowawczymi", i pomyślcie, czy chcecie to przekazywać dalej
  • Odpowiedz
  • 33
Oho, już się zlecieli miszczowie bezstresowego wychowania. Swoich bab (o ile je macie) też w tyłek czasami nie klepniecie, bo przemoc?


@rolnik_wykopowy: oho przyleciał samiec alfa od hehe klepania w tyłek, zawsze się trochę gwałci. Rozumiem, że właściwą alternatywą dla wychowania bezstresowego jest wychowanie stresowe?
  • Odpowiedz
  • 40
jednemu diecku wytlumaczysz innemu nie wiec klaps w dupe w odpowiednim momencie jest wymagane i tyle nie myl tego z biciem dziecka


@irolslozok: dorosłego człowieka jak nie jesteś w stanie do czegoś przekonać do bijesz go w dupę?
  • Odpowiedz
  • 16
@Bloodhorn: Wychowawcze uderzenie w tyłek xD
Mi kiedyś Seby #!$%@?ły na osiedlu, ale jak rozumiem było to wychowawcze, w dodatku o walorach krajoznawczo-turystycznych?
  • Odpowiedz
  • 36
@Bloodhorn: Ale czym jest uderzenie w tyłek jak nie biciem chłopie. To przemoc, o mniejszym natężeniu, ale wciąż przemoc.

Można dzieci uczyć inaczej niż przez klapsy, chyba że dziecko ma bać sie na każde podniesienie ręki starego, to okej, wychowuj tak sobie i powodzenia
  • Odpowiedz
@Wink: no bo oczywiście że chodzi o strach i skuteczność oraz prostotę takiej metody, niektórych przeraża przedstawienie swojej racji dziecku w sposób logiczny i skuteczny. Ale wiadomo lepiej uczyć dziecka, że rozwiązaniem jest przemoc - potem takie dzieciaki rozwiązują problemy siła bo to wynoszą z domu.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy To są przyszłe (albo już) patole, Sebki lub Darki którzy nie panują nad swoimi emocjami i #!$%@?ą dzieci, żony i czasami ludzi na ulicy, ale tam czesciej trafiają się więksi więc #!$%@? mogą jedynie posapać do starej i pozniej sie na niej wyżyć.
  • Odpowiedz
  • 11
czy ty wlasnie porownalas doroslego czlowieka do dziecka ktorego starasz soe wychowac ?


@irolslozok: chłopie, nie będą tego pisał po raz kolejny. Klaps to nie jest metoda wychowawcza, to jest wychowawcza porażka. Rozumiem, że może się zdarzyć, bo różne są sytuacje, ale normalizowanie tego i przedstawianie właśnie jako środek wychowawczy to patologia. A i tak, dziecko to też człowiek.
  • Odpowiedz
taki poziom


@Bloodhorn: a ty za to prezentujesz poziom. Nie zauważasz że klaps i przypalanie to w obu przypadkach przemoc fizyczna i ten debilny schemat wtedy wjeżdża "serio porównujesz X z Y?"
  • Odpowiedz
czy ty wlasnie porownalas doroslego czlowieka do dziecka ktorego starasz soe wychowac ?


@irolslozok: no, jeżeli ten dorosły nie został właściwie wychowany to dlaczego nie naprawić błędu i nie przywalić mu kilka razy.
  • Odpowiedz