Wpis z mikrobloga

Nie będę się zbytnio zagłębiał w szczegóły, ale dostałem wypowiedzenie. Jest mi przykro i smutno, bo jeszcze nigdy nikt mnie nie zwolnił. Pracuję do końca czerwca. Sytuacja o tyle nieciekawa, że na utrzymaniu cała rodzina i kredyt. Żonie nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.

No więc jak by ktoś szukał Linux administratora to chętnie podejmę się tematu rozmowy o pracę. Jakakolwiek pomoc mile widziana. Od piątku będę rozsyłał CV.

#pracbaza #praca #pracait #linux #zalesie
  • 119
  • Odpowiedz
Wysłała koło 20 CV.


@linuxuser: Nie żeby coś ale 20 cv to żałosna liczba CV. Taka bardziej kategorii "wyślę coś, żeby nie było że nie szukam".
Tyle wysyłałem w tydzień i to wybrzydzając w ofertach bo nie uciekałem tylko rozglądałem się za opcjami.
  • Odpowiedz
@linuxuser: w nowoczesnym IT się zdjęcia do CV nie dołącza, jak dużo umiesz to szukaj nie tylko linux admina może warto sie doszkolić i pójść w devops, ogólnie prace na pewno znajdziesz, gorzej z żonką bo jak 2 lata szuka i nic nie znalazła to niestety cie w ch00ja robi i nie szuka
  • Odpowiedz
@sikalafou: nie no tera to poleciałeś xD co najwyżej nie wysyłasz jak masz brzydką mordę i nie chcesz by cię dynamiczna hrówa nie odrzuciła z miejsca, bo się jej nie podobasz xD jak masz sympatyczną twarz lub podchodzisz pod chada to za to są nawet dodatkowe punkty
  • Odpowiedz
@linuxuser nie wiem czy to bejt czy jesteś tak nieporadny. Przecież linux admin znajdzie moment robote. Większość firm proponuje prace full remote, ewentualnie trzeba podjechać raz na dwa tygodnie czy na miesiąc na spotkanie. Ogarniasz porządnie linkedin, dajesz 'open to work' i zaraz zaczna Cie spamowac rekruterzy.
  • Odpowiedz
@linuxuser: MIreczku, zapraszam do Ørsted - rekrutują w Wawie jak szaleni, w tym do centralnego IT. Biuro zaraz obok dworców Centralnego i Śródmieście (jeśli już będziesz musiał dojechać). Skandynawska firma, szanują ludzi.
  • Odpowiedz
@linuxuser podepnę się. Mam jeszcze większa lipę bo nie mam kwalifikacji, a moja poprzednia praca to po prostu znajomosci. Ciężko się dziś odnaleźć kończąc tylko ogólniaka/maturę, nie mając żadnych kursów, szkoleń czy znajomosci :/
  • Odpowiedz
@O2O2122: Serio?

Powiem tak, pomysl sobie, ze taki wykop stoi na jakims serwerze. Na 99% to jakis linux.
I teraz taki serwerek linuxowy, poza tym, ze ludzie sie do niego dostaja, musi np. miec robione backupy. A backupy zrzucane na inny serwer, ktore notabene tez stoja na jakies odnodze linuxa.
Teraz jak masz pare takich serwerow, potrzebujesz inny serwer, ktory tez zazwyczaj stoi na linuxie, do monitorowania innych serweroww. Np. Jaki
  • Odpowiedz
@seanconnery: @Garnuch2137 zazwyczaj nie odpisuję tumanom bez pojęcia o sprawach poważnych, ale zrobię wyjątek. TAK, potwierdzam, że według trendów z cywilizowanych części świata NIE JEST mile widziane dodawanie zdjęć. Ma to na celu zminimalizowanie wpływu twojego wyglądu, koloru skóry, wagi, ryja, a nawet wieku (wieku też od dawna się nie podaje) na selekcje CV. Firmy mają w tym cel, aby pokazać, że liczą się tylko twoje umiejętności. Piszę o poważnych firmach
  • Odpowiedz