Wpis z mikrobloga

Nie będę się zbytnio zagłębiał w szczegóły, ale dostałem wypowiedzenie. Jest mi przykro i smutno, bo jeszcze nigdy nikt mnie nie zwolnił. Pracuję do końca czerwca. Sytuacja o tyle nieciekawa, że na utrzymaniu cała rodzina i kredyt. Żonie nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.

No więc jak by ktoś szukał Linux administratora to chętnie podejmę się tematu rozmowy o pracę. Jakakolwiek pomoc mile widziana. Od piątku będę rozsyłał CV.

#pracbaza #praca #pracait #linux #zalesie
  • 119
@linuxuser co do zdjęcia: W Polsce #!$%@?, ja nawet lubie zobaczyć twarza. Większość CV jest ze zdjęciem Za granicą przypał bo zaraz będzie że za biały / za czarny / za stary / facet itp. Niektóre firmy mają zasadę że CV ze zdjęciem idzie do /dev/nulla. Moim zdaniem optymalnie zrobić CV bez zdjęcia a dać ładną fotę na linkedin
@sikalafou: pracuje dobre kilka lat jako dev w miedzynarodowym korpo ktore ma swoje centrum r&d w warsaw spire i jakos cv wysylalem ze zdjeciem ale jakis nieudacznik ktory helloworlda nie potrafi napisac #!$%@? ze sie nie znam xD

zwykle jak ktos farmazoni o tym ze cv bez zdjecia sie wysyla to wlasnie jest to taki jak ty nieudacznik z krzywym ryjem z kompleksem mitycznego cywilizowanego zachodu ktory musi jakos wytlumaczyc sobie
@linuxuser: Chłopie, robisz w IT i chcesz się bawić w rozsyłanie CV w dobie LinkedIn?
Gdzie ty się uchowales?

Lepiej popracuj nad dobrze wypełnionym profilem na LinkedIn a następnie zaznacz, że szukasz pracy i zaznacz stanowiska zgodne ze swoim doświadczeniem.
Sam LinkedIn będzie ci sugerował oferty a jak masz jakiekolwiek doświadczenie w czymś co jest poszukiwane to zaczną do ciebie same pisać rekruterki.

Jak doświadczenie i skilla masz dużego to ofert
@linuxuser: Z ciekawości zapytam, co tam jeszcze ogarniasz oprócz samego linuxa? Zabbix, ansible, kubernetesy? Czy tylko linux i podstawy bash? Raczej szybko znajdziesz robote, tylko tak jak przedmówcy pisali, 0 wysłanych CV to nikt o Tobie nie wie.
@linuxuser wydaje mi sie, ze czasy klasycznych administratorow linuxa juz minely i teraz trzeba się douczyc i celowac w DevOpsa. U mnie w pracy jest sporo DevOpsow ktorzy byli wczesniej sys adminami.

Jak jestes z Łodzi to celuj w ofert z Wawy, w razie jakiegos spotkania w biurze, latwo dojechac. Mam ziomków z Lodzi, co pracują w firmach ze stolicy i wpadaja tu np raz na 1-2 msc jak np klient przyjeżdża.
kobita po dwóch latach pracy czyli pracowała 4 miesiące (3 na umowie wstępnej, dostała pewnie na rok albo dwa kolejną i po miesiącu uciekła na zwolnienie), 8 na zwolnieniu i rok na macierzyńskim. To jest właśnie socjal i patologia,


@Kurczak2022: jak kobiety nie pracowały, to rządy mówiły "idzcie do pracy, żeby wasi mezowie mogli pracować o połowe mniej, każde z was na pół etatu i bedzie czas na zycie"

i sie
@strikingsurface nie pękaj. Sam utrzymuję w 90% rodzinę 5 osobową. Do tego często muszę opłacać drugie mieszkanie i wynajmować auto ze w, gledu na kontrakty jako freelancer. Kredyciki też mam.

Nie raz kontrakt się kończy i czekam na nowy. Zdarza się, że klient wypowiada kontrakt bo np. znalazł kogoś tańszego ode mnie (tak. miałem ostatnio). Raz lepiej, raz gorzej ale dasz radę, tym bardziej, że w twojej branży remote work nie stanowi
@linuxuser: Za granicą mają patrzeć na umiejętności nie na ryj. Pomijając oczywiście hostesy czy kelnerki czy modelki etc
W Polsce z jakiegoś powodu jest na odwrót.
Zdjęć do CV na zachodzie się nie daje, bo to tylko zwiększa szansę na odrzucenie ze względu na kolor skóry czy wiek


@romek898: Jeżeli firma stosuje takie kryteria rekrutacji, to i tak cię odrzucą po rozmowie kwalifikacyjnej. Chyba lepiej jednak nie marnować czasu na rozmowę o pracę, na którą i tak nie masz szans bo firma akurat szuka kogoś czarnego?