Wpis z mikrobloga

Nie będę się zbytnio zagłębiał w szczegóły, ale dostałem wypowiedzenie. Jest mi przykro i smutno, bo jeszcze nigdy nikt mnie nie zwolnił. Pracuję do końca czerwca. Sytuacja o tyle nieciekawa, że na utrzymaniu cała rodzina i kredyt. Żonie nie przedłużyli dwa lata temu umowy po porodzie po 2 latach współpracy, a teraz nikt nie chce jej zatrudnić, bo każdy domyśla się, że jest młodą matką.

No więc jak by ktoś szukał Linux administratora to chętnie podejmę się tematu rozmowy o pracę. Jakakolwiek pomoc mile widziana. Od piątku będę rozsyłał CV.

#pracbaza #praca #pracait #linux #zalesie
  • 119
trzeba poprawić CV i zdjęcie.


@linuxuser: Nie wrzucaj do CV zdjecia.

jak masz sympatyczną twarz lub podchodzisz pod chada to za to są nawet dodatkowe punkty


@seanconnery: W IT? Bicz plis xD Masa piwniczaków.

nie wiem czy to bejt czy jesteś tak nieporadny. Przecież linux admin znajdzie moment robote.


@kubad99: Podejrzewam, że OP jest jednym z tych, którzy X lat siedzą w jednej firmie na UoP ( ͡°
@Senuyo: Tylko czy on się nas pytał, jak zmotywować żonę? No właśnie...
Szanuję wpisy od osób, które mu podpowiadają pracę w Warszawie, aktualizację Linkedina itd, ale osoby, które mu cisną, że żona nie jest robotna... Jak poprosi o rady, jak zaktywizować żonę to pomyślimy, jak powinna wysyłać CV i co zrobić z tą kierowniczką, która nawet rozmowy a markecie dobrze nie przeprowadziła :)
Połowa wpisów to gównodyskusja, czy dać zdjęcie do CV czy nie... -_-' bardzo wartościowe i wiele wnosi...

A teraz na serio - ktoś już to pisał, ale to ważne: odpicuj sobie ładnie profil na LinkedIn, wrzuć porządnie rozpisane obowiązki i umiejętności (idealnie po angielsku) i wrzuć status 'open to work'. Wtedy będziesz się pojawiał rekruterom jako pierwszy na liście. Do tego pododawaj sobie rekruterów do znajomków. Nie musisz ich znać, większość na
@Pozytywny_gosc: domyślam się wklepać apt get update upgrade i elo, przeciez Linux jest tak wspaniały se sam wszystko sobie automatyzuje. Człowiek potrzebny jest tam tylko 4x w miesiącu i to nie wiem czy.
@linuxuser Niestety nie pomogę, ale trzymaj się miras i nie przejmuj się zgorzkniałymi trollami w komentarzach.

Ostatnio widzę duży wysyp ogłoszeń o ludziach z IT którzy szukają nowej pracy, co mnie dosyć dobija bo za 2 miesiące zaczynam jako junior dev i po prostu budzi to moje obawy o przyszłość. U mnie jedyne różnica, że jestem Niemczech i po okresie próbnym mam umowę na czas nieokreślony.