Wpis z mikrobloga

Jeżeli jest hydro +styro to folia ma zadanie ochronić mechanicznie izolacje przy zasypywaniu. Kubełki do zewnątrz amortyzują napór ziemii. Kubełki do wewnątrz wypełniają się ziemią, wbijają się w izolację i podczas osiadania ziemii zrywają styropian i uszkadzają hydroizolację. Szefie.
  • Odpowiedz
@Traczex

Wygląda jak na płycie ;)


@Qql3l3: Nie wygląda. Przecież już masz folię kubełkową na fundamencie, a gdyby była płyta, to widziałbyś tam deskowanie. Poza tym wyraźnie widać, że do koła już jest coś zabetonowane.
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: Ja koncze budowac co trwało ~3 lata. Podstawa to ekipa, bez dwoch zdan. Projekt- chcesz tanio idz w nowoczesna stodole; im ladniej tym drozej; najdrozszy jest dach (dlatego stodoly sa tanie). Najdrozej dach wielospadowy + lukarny ale za to najładniejsze. Fundament czy plyta. Potem z Ytonga czy pustaka ceramicznego. Okna- plastik/ drewno/ drewno + alu/ full alu. Tynki czy tynki + gladzie. Zanim zaczniej budowac pochodz po dzialce po deszczu,
  • Odpowiedz
@n53b30: ale ja nie będę korzystał z żadnego projektu z neta. Rozbudowuje stary dom o dodatkowe skrzydło. Właśnie ceny dachu obawiam się najbardziej, bo ten będę zmieniał. Jeśli chodzi o ogrzewanie to dokładnie tak jak napisałeś, tym bardziej, że w starej części jest już piec gazowy oraz kominek. Mam jeszcze możliwość podłączenia pieca węglowego. Sam dom jest na górce, więc o drenażach czy odpływach w ogóle nie myślałem. W dobudowanej części
  • Odpowiedz