Wpis z mikrobloga

w oparciu o zdolności zarobkowe


@Emdeka: i pewnie jak facet zarabia ponizej stawki rynkowej to bierze sie stawke rynkowa, a jak powyzej to bierze sie stawke jaką dostaje w robocie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@WielkiNos: 450 złotych to może ma zasądzone typ, który pracuje za najniższą na 3/4, etatu, zazwyczaj jest to jednak o wiele więcej. Średnia liczona jest z patoli, która nie pracuje w ogóle, albo siedzi w zakładach karnych, a takich odpadów nie powinno się w ogóle brać pod uwagę w statystyce, bo mają niewiele wspólnego ze społeczeństwem.
@rudyba:

mój ojciec, 20 lat temu płacił 400 złotych, na dwie córki, łącznie. Ani ja, ani siostra, ani matka nigdy nie wystąpiliśmy do sądu o powiększenie tej kwoty.

Z ciekawości - co stało na przeszkodzie?

Wszak to chyba najprostsza i najbardziej bezkosztowa procedura w całym polskim prawie:
1) Olbrzymia szansa na sukces (w praktyce sądów rodzinnych zobowiązany do alimentacji jest niemal "z automatu" na przegranej pozycji), zwłaszcza przy tak niskiej pierwotnie
@WielkiNos: 450 złotych to może ma zasądzone typ, który pracuje za najniższą na 3/4, etatu, zazwyczaj jest to jednak o wiele więcej. Średnia liczona jest z patoli, która nie pracuje w ogóle, albo siedzi w zakładach karnych, a takich odpadów nie powinno się w ogóle brać pod uwagę w statystyce, bo mają niewiele wspólnego ze społeczeństwem.


@symetrysta też myślałam, że więcej, ale te dane pochodzą z grupy FB i każda kobieta
@NoMoreTearsJustSmile: Tylko, że chłop może wie, że jego pieniądze idą na utrzymanie bezrobotnej baby, więc nazywa rzeczy po imieniu. Pierwszy raz słyszysz, że madka żyje z alimentów + socjali ? Mój kolega buli na dziecko 2k, a madeczka do roboty nie pójdzie i sobie z tych pieniędzy żyje. Dla niej to jak wypłata.


@lukiboss Praca opiekunki do dzieci kosztuje 20 zł/h, a ta kobieta dostaje 60 zł dziennie. Gdyby zajmowała się
@symetrysta: Chlopie, wysokie alimenty to rzadkość, ale wy nie potraficie tego objąc umysłem. Nie znam ani jednej matki, która dostaje alimenty które przekraczają 800 zł.
@Zarzutkkake Nie tak dawno sam brałem rozwód, no i mieliśmy spór o dzieci, bo myślała, że nie będę chciał się nimi zajmować, a tu taki #!$%@?, bo wnioskowałem o opiekę naprzemienną. Oczywiscie była się na to nie zgodziła, bo chciała alimenty, prawniczka wyliczyła jej 2200 PLN na 2 dzieci. Nigdy nie zapomnę jak przyszła do mnie, dumna i pewna siebie, oznajmić, że planuje już zakup nowego telewizora, bo w nowym mieszkaniu nie
  • 1
@TheSjz3 a to normalne. Ja w trakcie rozwodu byłem belkę niżej. Potem reszta batalii, ozssy, itd. Ta w akcie zemsty chce wsadzić mnie do więzienia. Ale jej najlepsza przyjaciółka chyba przez przypadek powiedziała prawdę bo nie rozumiała prostych pytań zadawanych przez Sąd. Bo jak mecenas pokrzywdzonej zadawał pytania to odpowiedzi były książkowe, jak przy naukach modlitw do komunii xd Ale czego oczekiwać bo kimś, kto ma iloraz inteligencji równy z bananem.
@Zarzutkkake moja też planowała mi #!$%@?, nawet rozpoczęła krucjatę po wspólnych i swoich znajomych, okazało się, że ją biłem, nadużywałem alkoholu i narkotyków, znęcałem się nad nią psychicznie i ekonomicznie, no ogólnie standardowa śpiewka kobiety która chce rozwodu dla zysku. Problem w tym, że nie miała na to żadnych dowodów, mało tego, były 2 sytuację w naszym wspólnym życiu, w których to ja posilkowalem się policją xD Szkoda tylko, że narobiła mi
  • 1
@TheSjz3 to albo adwokaci lecą książkowo albo kobiety są jakby po jednym ojcu. Kumpla spotkałem to mowi, że skończyli z nią sue widywac bo non stop narzekanie na mnie jaki to ja zły jak biłem itd. Ale nikomu nie chce sie pochwalić, że to ja odszedłem. Wręcz przeciwnie, kogo nie spotkam to zdziwiony, bo ona dumnie mówi, że to ona mnie zostawiła xddd
@Zarzutkkake takie zachowanie to objaw niedojrzałości emocjonalnej, osobowości narcystycznej i w moim przypadku przeświadczenia, że zmarnowałem jej życie, no poprostu cechy kobiety która jako powód rozwodu wpisuje "niezgodność charakterów" xD Przed wyprowadzką powiedziała mi, że to nie jej życie, że ona nigdy nie miała mieć dzieci i męża, po 11 latach sobie to uświadomiła. Ciekawe czy teraz prowadzi życie które sobie wymarzyła.
  • 1
@TheSjz3 ja to usłyszałem, że to co teraz osiągnąłem czyli np nowe samochody (ale jak ona twierdzi to to i tak w leasingu bo jestem na vacie i w koszta to wrzucam to mam za darmo), firma itd to jej zasługa. Ale póki nie dowiedziała się przez Sąd ile dochodu przynosi moja firma na którą sam zapracowałem to rozpowiadała wszem i wobec, że to kochanki mnie utrzymują a ona spłaca moje kredyty.