Wpis z mikrobloga

siema, pomóżcie bo nie wiem co te mazdy!
(°°
Miałem do niedawna starszą mazde 6 i zrobiła się ta sama jazda. Tydzień temu wziąłem nową szóstke z salonu i po tygodniu zrobiło się to samo. Mianowicie blokuje się zapłon i trzeba wcisnąć przycisk na tym immobilajzerze zaznaczonym, żeby można było uruchomić zapłon.
czemu się tak nagle dzieje i jak to rozwiązać.

#mazda #mazda6 #mechanik #pytaniedoeksperta #auto #serwis #mechanikasamochodowa
WykopowaDekoherencja - siema, pomóżcie bo nie wiem co te mazdy! 
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Miałem ...

źródło: temp_file.png6289098439219298703

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@WykopowaDekoherencja wydaje sie to glupie, ale jakosc baterii moze miec znaczenie, raz wymienilem na jakas dziadowa i nie zlikwidowalo to pipczenia przy zaplonie informujacego o slabej baterii immobilizera i losowo blokowalo zaplon albo nie bylo problemu (przywalilem mu z energizera i mam spokoj pol roku)
  • Odpowiedz
@WykopowaDekoherencja: może masz wyłączoną tę kartę? To omega? Zajrzałem do instrukcji teraz, ale nie ma tam nic o konieczności wciskania przycisku, ja tego nigdy nie miałem.

Zajrzałem na forum, chyba masz kartę wyłączoną, wtedy rzeczywiście trzeba wcisnąć przycisk żeby ją włączyć na chwilę. Spróbuj włączyć na stałe ;)
  • Odpowiedz
@WykopowaDekoherencja: zapewne dezaktywowałeś sobie karte ID od Omegi, w instrukcji powinna być procedura aktywowania.
PS. Karte ID łatwo dezaktywować, wystarczy upchać w kieszenie kluczyki tak że, guzik na karcie jest wciśnięty przez 10 sekund i ją dezaktywuje(włącza tryb bezpieczny/oszczędzania baterii)
  • Odpowiedz