Wpis z mikrobloga

@Theo_Y: Ta kochaja xd Po prostu ich #!$%@? nie stac na kikuletnie auto, a nawet zeby takie 20 letnie utrzymac w dobrym stanie to trzeba nieraz pare ladnych stowek wydac
  • Odpowiedz
zanim były ściągane panele to się wyciągało całe radia. :)


@Jelen_Szlachetny: pamiętam jak byłem gówniakiem i wujas zawsze gdy przychodził w odwiedziny to właśnie z takim klocem na rączce xD Podziwiałem że mieszkał jakoś 15 minut drogi od nas i specjalnie to brał żeby słuchać radia kilka minut XD
  • Odpowiedz
Widać, że młody jesteś, bo zanim były ściągane panele to się wyciągało całe radia


@Jelen_Szlachetny: pamiętam nawet taką reklamę w tv: podjeżdża facet na parking, za rogiem już się czają dwaj złodzieje, facet wysiada i idzie do domu, złodzieje podchodzą do auta, a tam nie ma radia.
Niestety nie potrafię jej znaleźć :)
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: :)
Tamte czasy w ogóle były "śmieszne" z tymi kradzieżami. Oprócz wyciąganego radia jakże popularne były wszelkiego rodzaju blokady na kierownicę albo takie, które spinały na sztywno kierownicę z pedałem hamulca lub sprzęgła. :)
  • Odpowiedz
@Zapaczony te ściągane panele były dla mnie abstrakcją nawet w tamtych czasach. one miały jakieś indywidualne kodowanie czy co, że nie szło po prostu dokupić sobie panelu? a co w razie uszkodzenia panelu?
  • Odpowiedz
@Theo_Y: Kurde kiedyś czytałem artykuł, że te dane dla Polski to bullshit, bo CEPIK ma jakiś problem z usuwaniem starych samochodów z bazy, i wiele tych liczonych jak używane to trupy.
  • Odpowiedz
nadal są, bo nadal te samochody nie zniknęły z dróg


@Theo_Y: 20-letni samochód był wyprodukowany w 2003 ( ͡º ͜ʖ͡º)
20-25 letnie auta już mają normalne radia
  • Odpowiedz
@Limonene: mój ma 22 i ma ściągane radio, poza tym często stare złomy były na kaseciaki i potem przerabiano fabryczne radia na nowe i wtedy takie sciągane były, nie każdy złom jeździ na fabrycznych radiach, część w ogóle fabrycznie nie ma (jak @AdamKarolczak02137 wspomniał nie jest to rzecz wyjątkowa dla tamtego okresu) i dopiero dorabia sie jakimś kiczowym radyjkiem typu co OP wrzucił. Generalnie każde auto stare ma swoją historię( ͡
  • Odpowiedz
one miały jakieś indywidualne kodowanie czy co, że nie szło po prostu dokupić sobie panelu? a co w razie uszkodzenia panelu?


@ogladacz: podejrzewam, że kupno takiego panelu to nie była taka prosta sprawa, w dodatku konieczność dołożenia do interesu znacząco zmniejszała wartość / zarobek ze sprzedaży kradzionego radia.
Poza tym jak nie ma panelu, to nie widać, czy to drogie radio, czy jakieś najtańsze więc nie wiadomo ile na czarnym rynku
  • Odpowiedz