Wpis z mikrobloga

Mam przyłącze gazu na działce (przy domu), ale bez licznika - będę chciał to "aktywować". Do założenia licznika są potrzebne jakieś kroki wstępne, w postaci istniejącej instalacji w domu, itp., czy tylko zgłaszam, żeby mi założyli licznik i podpisuję umowę z gazownią i ktoś przyjdzie i zainstaluje licznik, a potem instalator już się będzie bawić w instalację i piec?
Mam piec węglowy i lada dzień będę zmieniać na gazowy.
#dom #budowadomu #gaz
  • 9
  • Odpowiedz
Do założenia licznika są potrzebne jakieś kroki wstępne


@Ranger: telefon do gazowni i sie dowiesz u zrodla jakie sa kroki wstepne, w kazdym miejscu i insytuytcji to moze wygladac inaczej - wiesz?

Skad w ogole pomysl szukania wiedzy na temat konkretnego procesu, konkretnej firmy (ktorej nawet nie podales) w tym szambie, a nie u zrodla?

Czemu sie przechodniow nie pytales? albo w kosciele? czy w przedszkolu najlepiej
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: bo nie mam czasu na telefony, a sprawa mnie będzie dotyczyć za jakieś 2 miesiące, więc wstępnie się chciałem dowiedzieć, musisz być zajebiście popularny na imprezach
  • Odpowiedz
@Ranger: Żeby założyli licznik to najpierw musisz mieć odebraną instalację gazową w domu (o ile to nowy budynek) i uzupełniony protokół gotowości do odbioru przez osobę z uprawnieniami oraz podpisaną umowę na sprzedaż gazu. Bez odbioru nie podpiszesz umowy. Następnie to zanosisz do gazowni (PGNIG i PSGAZ to są dwie różne firmy) .
  • Odpowiedz
@Ranger: musisz mieć protokół z kontroli szczelności instalacji gazowej, oraz protokół z kontroli wentylacji (od kominiarza). Zresztą poszukaj sobie "ZGŁOSZENIE GOTOWOŚCI INSTALACJI GAZOWEJ DO NAPEŁNIENIA PALIWEM GAZOWYM" i zobacz jakie rzeczy trzeba wpisać w formularzu to dowiesz się co musisz mieć.
  • Odpowiedz
Zresztą poszukaj sobie "ZGŁOSZENIE GOTOWOŚCI INSTALACJI GAZOWEJ DO NAPEŁNIENIA PALIWEM GAZOWYM" i zobacz jakie rzeczy trzeba wpisać w formularzu to dowiesz się co musisz mieć.


Oj po co? lepiej niech mu jeszcze kilka osob napisze co uwaza. Po co pytac o kryteria tego kto ich wymaga? Przeciez inni lepiej wiedza.

@knrwa123: @Ranger
  • Odpowiedz