Wpis z mikrobloga

Za mną dwie operacje wycięcia węzłów chłonnych i nareszcie jakiś pozytyw: ostatni tomograf nie wykazał komórek rakowych. Lekarz postawił sprawę jasno: bez leczenia rak powróci. Więc zaczynam immunoterapię. Rano 3 tabletki wieczorem dwie i tak przez rok. Jedyny minus to poranna pigułka musi być przechowywana w lodówce a szukuje mi się kilkudniowa podróż. Muszę zakupić przenośną lodóweczkę na insulinę, tylko wszystkie oferty są z Chin i wysyłka trwa min kilkanaście dni. No cóż, jakoś to ogarnę. Strasznie się cieszę, że nareszcie zaczęło się leczenie. Pijcie za mną kompot Mirki! #czerniaksoldado #chorujzwykopem #chwalesie
  • 88
@soldado: zdrowia i jeszcze raz zdrowia :) Tylko mogę się domyślać co czułeś. Mama ostatnio robiła badania na tarczyce i wyszedł guz, na NFZ powiedzieli, że guz wielkości piłki tenisowej. Jeszcze w tym samym dniu była na dwóch prywatnych wizytach i okazało się, że guz jest sporo mniejszy a po biopsji wyszło, że to nie jest rakowe. Także jeszcze raz zdrowia bo ciul z resztą jak się zdrowia nie ma
@soldado: Pytam całkiem poważnie: Nie miałeś nigdy myśli, że moze tak przestać walczyć i zobaczyć co jest po drugiej stronie tej tajemnicy istnienia, skoro pojawiła się taka szansa od losu? Czy może od razu po diagnozie byłeś zdeterminowany do końca żeby zrobić wszystko żeby wyzdrowieć?\
  • 1
@Oszukistaaa: sam mam sporo guzków na tarczycy ale nie takich dużych. Teoretycznie mam ją wyciąć ale na razie biorę leki i wyniki mam bardzo dobre więc nie tnę. Oczywiście robiłem usg i biopsję.
@KrowkaAtomowka mam
@szpongiel w sumie choruję ale te twoje tagi też dobre. Immunoterapia też ma troszkę skutków ubocznych ale nie takich mocnych jak chemia. Np całkiem spora szansa na bezpłodność.
@soldado: Trzymam kciuki !! Mógłbyś opowiedzieć jak to się stało że zachorowałeś? w domu rodzinnym były przypadki? stosowałeś solarkę, jakieś oparzenia skóry w przeszłości ? czy po prostu niefart?