Wpis z mikrobloga

@deafpool: która jest zbawienna w niektórych momentach życia co się sam przekonałem teraz. Skręciłem kostkę, ale po prostu w h** mocno że noga w gipsie itp. Gdyby nie to że mam wanne i mogłem w niej usiąść to za cholere na stojąco nie mogłem się umyć.

A drugi moment to moment choroby, nie ma to jak wejść do wanny z ciepłą wodą.
  • Odpowiedz
@MrTofu: jest git poza tym, że ja bym w tej łazience dał WC a pralkę wyrzucił do pralni, o ile w twoim WC da się zrobić pralnie, ale to kwestia preferencji. Aha- na SketchUpach masz dwa osobne krany, jeden od wanny a drugi od deszczownicy. Trochę dziwnie ale ok. I pytanie gdzie będziesz miał normalny prysznic, bo jak przy deszczownicy to faktycznie bedziesz zachlapywal ścianę za szklanym parawanem i pewnie podłogę.
  • Odpowiedz
  • 0
@EconomicDisruption: Przeróbka z WC to za dużo zachodu. Prysznic przy deszczownicy. Parawan za niski zrobiłem w sketchupie. Myślę też czy nie przenieść deszczownicy na ścianę sąsiednią.
  • Odpowiedz
@MrTofu: grzejnik daj sobie na ścianę "przy wejściu" a nie "za pralką" - wtedy nie będzie trzeba sięgać "przez pralkę" by coś na nim powiesić, bedzie troszkę bardziej dostępny, a równocześlnie (o ile miejsce pozwoli) nad pralką powiesisz jeszcze jakąs szafkę, lub postawisz suszarkę na pralce (o ile wejdzie obok grzejnika, a do szyby).
  • Odpowiedz
@MrTofu: popieram glosy sugerujace likwidacje wanny. Mam tez w nieco wiekszym mieszkaniu. Lepiej zrobic sobie kabine i szafke w kacie, albo prysznic na rowni z podloga
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Nie musisz wlewać od razu pełnej wanny wody- czasami prysznic więcej zużywa. No jak mała łazienka to trzeba tak celować, żeby cokolwiek w niej zmieścić. Wanna w małym mieszkaniu zawsze się przyda- nawet, żeby zamoczyć brudne ubranie czy włożyć morką parasolkę, itp.
  • Odpowiedz
@MrTofu: dużo bardziej praktyczna jest łazienka z WC, a pralka upchana w pomieszczeniu gdzie właśnie chcesz zrobić WC. Wtedy zyskujesz mała pralnie, możesz podwiesić dodatkowe szafki i mieć przydatny magazynek z pralnia. Co do rozwiązań osobno WC osobno łazienka jestem zniesmaczony od kiedy wynajmowalem mieszkanie gdzie wc było osobno a nie miało umywalki bo nie było na nią miejsca.
  • Odpowiedz
@MrTofu: Ta szyba w wannie spoko, tylko weź model rozkładany, by była dłuższa. Ja taką mam i wiadomo, troszkę brzydziej ale nie chlapiesz po łazience. Ja bym od razu w sketchupie na pralkę położył suszarkę żebyś miał to wizualnie. Jak dobrze widzę, to półka idzie przez całą długość łazienki? to będzie Ci pewnie woda tam spływać. Ogólnie to jak pójdziesz do Leroy Merlin czy jakiegokolwiek większego marketu, to projekt dadzą Ci
  • Odpowiedz
@EconomicDisruption: a z tym zachlapywaniem to wszystko zależy. Ja mam wannę + deszczownice i szybę składana 120cm . Łazienka jest zachlapana rzadko, raczej przy niefortunnej koniunkcji łokcia i pozycji w wannie.
  • Odpowiedz
@MrTofu: ino grzejnik nad pralką. Jeśli to mieszkanie i planujesz dzieci zrób wszystko aby było miejsce na suszarkę. Jak jesteś singlem suszarka też może się przydać ale nie będzie tak krytyczna.
  • Odpowiedz
@MrTofu: wanna na pół łazienki, co może pójść nie tak. Jeśli nie mieszkasz sam, to zrób sobie w obu łazienkach kibel. Niestety, w mieszkaniach wanna to luksus, więc warto zrezygnować
  • Odpowiedz