Wpis z mikrobloga

Mirk. Jak ktoś ma duże sumy to wklejcie jakieś screeny waszego stanu konta, wypłat itd., żeby mnie sprowadzić na ziemię i przypomnieć, że moja #!$%@? wypłata średnio 5,5 k miesięcznie to taka trategia, że jak czegoś nie zrobię ze swoim życiem to będzie po mnie?

Zrobicie to dla mnie? Jakieś creeny z wypłat, wyciągów, rachunków maklerskich, oczywiście dane wrażliwe zamazane. Byle te duże kwoty przy których moja to gówno były widoczne. Pomożecie mi tym, że uswiadomicie mi tym głębiej w jakim bagnie jestem, i że trzeba się ogarnąć.

#zarobki #gielda #inwestycje #pracbaza #pracait #pieniadze #gpw #kryptowaluty #bitcoin #korposwiat
  • 47
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Słaby pomysł, porównując się do innych zawsze będziesz nieszczęśliwy, bo zawsze znajdzie się ktoś kto zarabia więcej.
Jeśli czujesz, że chciałbyś zarabiać więcej to dąż do tego nie patrząc na innych.
  • Odpowiedz
@WedkaKrillsona: @szprycher Każdy normalny człowiek dąży do tego, żeby poprawić swoje warunki. Mam świadomość, że są kraje trzeciego świata i tam tyraja Azjaci za mocne ryżu, albo dzieci, które jedzą korę drzewa.

Ja mimo wszystko naturalnie mierzę wyżej, mam swoje ambicje, poza tym jestem wynagradzany nieadekwatnie do wykonywanej pracy 1-1,5 k poniżej rynkowej wartości, więc potrzebuje brutalnego sprowadzenia na ziemię, wyśmiania i tekstów "synek, Ty nawet nie stałeś koło pieniędzy, Twoja
  • Odpowiedz
Ja mimo wszystko naturalnie mierzę wyżej, mam swoje ambicje, poza tym jestem wynagradzany nieadekwatnie do wykonywanej pracy 1-1,5 k poniżej rynkowej wartości, więc potrzebuje brutalnego sprowadzenia na ziemię, wyśmiania i tekstów "synek, Ty nawet nie stałeś koło pieniędzy, Twoja wypłata to przy mojej jak drobne na lody".


@Ynfluencer: Ja nie mówię, że masz się cieszyć tym co masz, tylko nie rozumiem na co Ci potrzebne #!$%@? przez jakichś randomów, skoro sam
  • Odpowiedz
@fristajl: Nie zgadzam się, gdyby ludzie serio tyle zarabiali to nigdy by nie wyzyl. Wszyscy mają jakieś dodatkowe fuchy, dwa etaty, jednoosobowe działalności, socjale, plusy, przekręty i 3,5 k na papierze a 8-15 k realnie miesięcznie.

Ja mam tylko tą gola wypłatę no i inwestowanie, ale tego nie liczę.
  • Odpowiedz
@szprycher: Nie ma takiego fetyszu. Czasami zamykam się w swojej prowincjonalnej bańce i zapominam jakie już są standardy płacowe w większych miastach w zagranicznych firmach. Chciałbym, żeby kiedyś dotarły na zadupie na którym żyje, bo tu korpo, w którym pracuje sobie postawiło oddział i zaciera rączki, że naiwni prowincjusze wykonują za pół darmo tyrkę, której w Wawce czy Wrocku nikt by się nie podjął za 2 razy tyle.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Eeee, to ja na przekór napiszę, że hajsu będzie zawsze za mało. A ciśnienie na to żeby zarabiać więcej bo to ile teraz zarabiasz niby sprawia, że jesteś jakimś gorszym człowiekiem może Ci ładnie głowę zaorać
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Koleś, nie wiem jak Ty żyjesz za 5,5k. Przecież wiadomo, że wszyscy mają dodatkowe fuchy, inaczej się nie da żyć.Ja zarabiam niby 3k PLN, ale wiadomo: do tego własna działalność, inwestycje, różne projekty na boku i miesięcznie wyciągam dodatkowo 50k-100k USD.
A tak na poważnie, to dążenie do poprawy jest super, natomiast porównywanie się i zadręczenie działa na człowieka negatywnie. Wiem po sobie, kiedyś też częściej to robiłem i mając
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Jak będziesz odkładał jakieś 2k miesiąc, inwestował na poziomie zwrotu jaki zapewniał fundusz Warrena (25% rocznie), to za 20 lat będziesz miał 13,5 mln zł, a za 30 166,5 mln zł. Nawet po wzięciu średniej inflacji na poziomie 10% wyjdzie ładna sumka.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: posłałem Ci na pw. Nie słuchaj ludzi, którzy ciągną w dół. Oczywiście to prawda, że zawsze znajdzie się ktoś kto ma więcej i może Cię to frustrować całe życie. Warto sobie wyznaczyć cel i poziom do którego się dąży i jakiś work-life balance. Ja na ten przykład chcę ucieć z bloku do niewielkiego domku pod miastem, ze 100-120m2 i mieć do tego fajny, nowy samochód oraz wypłę pozwalającą na komfi
  • Odpowiedz
@Plamka84: Ile to dla Ciebie w aktualnych warunkach wypłata pozwalająca na komfortowe życie? Nie twierdzę, że powinno się równać w dół, ale po prostu nie można się zadręczać myślami, że jest się gówno wartym śmieciem.
  • Odpowiedz