Wpis z mikrobloga

Siurki pisowskie. Pączek w piekarni 7zł.
I to zwykły pączek. Nie wege homo eko pączek. Nie craftowy pączek. Nie ubijany dupami nastoletnich dziewic imigrantek. Zwykły pączek, ze zwykłego premixu (bo tańszy niż mąka). A polacy? Zamiast wyjść na ulicę to zaciskają pasa, bo "jakoś to będzie". xD

Ten naród chyba lubi być uciskany.
#wroclaw #jedzenie #inflacja
NaglyAtakGlazurnika - Siurki pisowskie. Pączek w piekarni 7zł. 
I to zwykły pączek. N...

źródło: IMG_20230617_064045__01

Pobierz
  • 93
mógłbym przysiąc że jak ostatnio kupowałem pączka to kosztował on jakieś 1.50


@aegispolis: pączki nie kosztują 7 złotych. To co jest na zdjęciu u OPa to robienie klientów w #!$%@? i szukanie wymówek w postaci inflacji na sztuczne podbijanie cen. Wczoraj kupowałem pączka w Lubaszce w centrum Warszawy za 3,60 - a te pączki są naprawdę bardzo dobre i nie jest to tanie marketowe gówno bez nadzienia i o smaku kartonu.
Nie rozumiem dlaczego nie można tworzyć doraźnych inicjatyw opartych o anonimowych ludzi, bez występów i przemówień polityków.


@Bertoos: bo się pożrą, a jakiś lider/liderzy zawsze musi być - problem taki, że w Polsce nie mamy doświadczenia z samorządnością oddolną i takie inicjatywy przejmują śliskie typy (vide Kijowski) czy z ego do kosmosu (vide Lempart). Dodatkowo nawet jakby się znalazł jakiś rozsądniejszy potencjalny lider to niekoniecznie chce nim być bo władza zaszczuje
megawatt - >Nie rozumiem dlaczego nie można tworzyć doraźnych inicjatyw opartych o an...
To są paczki z dawnej "starej paczkarni", które zawsze byly droższe i większe niż "zwykle" paczki, także cena ani trochę mnie nie dziwi.

dobrapaczkarnia.pl
@NaglyAtakGlazurnika: tak, podwyżki 50-60 procent na żywności to wina inflacji XD
Kto zaciska pasa, ludzie w Polsce zapłacą każdą cenę za wszystko to się nie dziwię, że podnoszą jak mają frajerów na tacy.
Z maselkiem co było, cena za kostkę 12-15 złotych??
Teraz się da za 4 Zeta, jak ludzie zaczęli coś innego kupować?
Kupujcie dalej paczka za 7 Zeta, chipsy za 10 czy wodę mineralną za 3 to na bank