Wpis z mikrobloga

Potrzebuję opinii kogoś z kierunku #lekarski. Jak to jest z tą nauką? Nawet z bardzo dobrą organizacją czasu i samodyscypliną wciąż się codziennie uczy pół dnia na uczelni i cały czas wolny w domu? Słyszałem że tak jest, w dni wolne też nie ma przerw podobno. Wiem że #medycyna wiąże się z ogromnym poświęceniem i ogromną ilością nauki, ale nie wchodząc w szczegóły zależy mi na wolnym czasie (tak, wiem że na studiach jakichkolwiek ogólnie dużo wolnego czasu nie ma).
Jeśli medycyna nie jest moją największą pasją i celem w życiu to myślicie że warto się pakować na studia lekarskie? Myślę o bioinformatyce też, żeby zrobić licencjat i #!$%@?ć na zachód, ale jestem trochę debilem z matmy i nie wiem czy pociągnę XD
#studbaza #studia #studiamedyczne #bioinformatyka #studbazaproblems #biologia
  • 13
  • Odpowiedz
@spermatocytII:
zależy pewnie dużo od uczelni i od tego jak łebski jesteś. Ale mam kilku znajomych i ogólnie tak, codziennie się uczą. Ale są luzniejsze tygodnie, to nie jest 24/7 nauka. Czasem 1 godzina czasem 3, czasem 8. Weekendy idzie wolne sobie zrobic jak jestes na bieżąco, oczywiscie nie przed zaliczeniami ale w polowie sem.
Im dalej tym wiecej wolnego, moja kolezanka na 4roku powiedziała ze miała tyle wolnego czasu ze
  • Odpowiedz
Mam kolegę, który teraz jest na 5 roku. Ogólnie mówił, że więcej wysiłku włożył w naukę do matury, aby dostać się na lekarski niż już samej nauki na studiach.
Mówił, że w trakcie studiów miał kryzysy, gdy np. przed sesją miał taki tryb, że 8h snu i 16h godzin. I tak przez tydzień/dwa.
A, no i mówił, że po 2 roku jest już trochę z górki.

@spermatocytII:
  • Odpowiedz
  • 0
@DoubleWu pierwsze dwa jest relatywnie dramat bo uczysz się masy pierdół i nie masz żadnych podstaw i nie umiesz się uczyć, trzeci to dramat częściowy, klinika to nauka ale da się już mieć życie.
  • Odpowiedz
@spermatocytII: jestem teraz na 5 roku - pierwszy rok orka maks xD ale to też testowanie pierwszaków, którzy są świeżo po liceum. Potem człowiek się przyzwyczaja, mózg się przywyczaja do przyswajania ogromnych partii materiału. Od czwartego roku robi się już fajnie xD.
  • Odpowiedz
@DoubleWu @wszystkieNazwyZajete @spermatocytII: nie ma prawie w ogóle nauki, duzo wiecej uczylem sie w liceum. Teraz ucze się tylko dzień przed zaliczeniem, bazy pytań, bo i tak zawsze wchodzi. Nie słuchaj studentów medycyny, oni ci prawdy nie powiedzą, bo nie mogą, cała ich osobowość postawiona na micie elitarności i trudności tych studiów ległaby w gruzach
  • Odpowiedz