Wpis z mikrobloga

mirki, czy ktoś korzysta lub jest zorientowany w temacie #bankowosc osobista / private banking i tego typu usług?
potrzebuję przechować na kwartał lub dwa, bez zamrażania, większą ilość środków chociaż minimalnie amortyzując #inflacja
rozumiem, że każdy bank będzie miał tutaj dość wysokie wymagania co do klienta,
mi jednak chodzi o to czy gdziekolwiek można jakkolwiek z bankiem "rozmawiać"
dla przykładu oferta private banking w #mbank jest co najmniej żałosna,
ciężko się z nimi skontaktować a w kwestii oferty nie ma żadnej rozmowy czy negocjacji - dla klienta detalicznego mają lepsze warunki niż na ofercie private banking ( ͡° ͜ʖ ͡°)

polecicie może bank do którego warto się odezwać? ewentualnie inną ścieżkę?

#banki #finanse #oszczedzanie #pieniadze
  • 11
  • Odpowiedz
@qbek: Myśleliśmy, że więcej. Przy takiej kwocie skorzystaj sobie z ogólnodostępnych ofert bo ciężko będzie znaleźć coś lepszego a doliczając do tego stratę czasu na poszukiwania i rozmowy to gra nie warta świeczki. Zerknij na Velo => https://zarabiajnabankach.pl/velobank-8-proc-na-elastycznym-koncie-oszczednosciowym-edycja-6-2023/ lub na pozostałe oferty dostępne tutaj => https://zarabiajnabankach.pl/ranking-lokat/
  • Odpowiedz
@qbek: Na pewno bank inaczej będzie rozmawiał z klientem chcącym zamieścić 1 milion niż takim chcącym zamieścić 100k. Aczkolwiek IMO private banking jest dobry w tematach jak fundacja rodzinna - rodzinny majątek, ochrona, sukcesja itp, a jak się jest po prostu człowiekiem mającym 1 milion to można lepiej samemu zainwestować (jeśli ma się wiedzę finansową: w temacie akcji, obligacji, krypto, mieszkań).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@slgdfhsdhjfbs no właśnie wstępnie wygląda na to że banki raczej mają wywalone nawet na takiego klienta, przykład mbanku w mojej pierwszej wiadomości

inwestycja praktycznie rzecz biorąc implikuje zamrożenie funduszy na rok lub więcej i zdecydowanie trudniej wtedy o ochronę kapitału ("inwestuj tylko tyle ile jesteś w stanie stracić"). jednak jestem jak najbardziej otwarty na konkretne sugestie co do narzędzi/alternatyw.
  • Odpowiedz
inwestycja praktycznie rzecz biorąc implikuje zamrożenie funduszy na rok lub więcej i zdecydowanie trudniej wtedy o ochronę kapitału


@qbek: W takim razie, jak na 1-2 kwartały, to konta oszczędnościowe lub obligacje skarbowe, innej opcji za bardzo nie widzę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@slgdfhsdhjfbs tego właśnie dotyczyło clue mojego postu: z którym bankiem warto zagadać, tzn. w którym banku w ogóle jest możliwe cokolwiek zbliżonego do negocjacji oprocentowania konta czy też lokaty
  • Odpowiedz