Wpis z mikrobloga

Kupiłem kask caberg levo opcja carbon. Do tego interkom sena sp110. Jest głośno, przy 100-120 nic nie słychać, poza łomotem powietrza. Wcześniej jezdziłem w jet` cie z chińskim interkomem z ali i było lepiej. wentylacja otwarta/ zamknięta jest minimlna różnica. W necie komentarze że kask świetny i cichy a mój głośny i uszy mi uciska :) (resztz się ułożyła). Czy na rynku kasków są podróbki? czy ja coś źle robię? Już z 1,5k km zrobiłem i nic nie lepiej.
#motocykle
  • 7
  • Odpowiedz
@taopiepie: musisz sobie dobrze ulozyc pozycje sluchawek w kasku. one nie beda idealnie w tych niby wycieciach. jak na poczatku w swoim drifcie zalozylem sluchawki, to nie bylo #!$%@? slychac NIC! musisz ulozyc tak zeby idealnie celowaly w kanaly sluchowe i bedzie ideolo. nie wiem tylko jak grube sluchawki masz w tym zestawie, bo wg mnie ten kask ma na nie bardzo malo miejsca. kiedys mialem tego populatnego chinczyka z bardzo
  • Odpowiedz
@taopiepie: wystarczy zważyć i będziesz wiedział, czy to oryginał, ale nie słyszałem, zeby ktos podrabiał kaski.
Jak uciska uszy to tu może byc problem, bo hałas może sie tak przenosić (po płatku ucha). Raczej juz za późno, żeby oddać, więc łyżka w dłoń i ugniatasz EPS wokół uszu.
  • Odpowiedz
@taopiepie: szczękowe to głośne są i basta. No i ciężkie. Dopiero co był wątek o zatyczkach do uszu XDDD Poleciłbym ci, ale okazuje się że spece twierdzą że zatyczki to lans i zbytek.
  • Odpowiedz
  • 0
wyjąłem takie gąbko rzepy z kasku i w zagłębienia w eps`ie włożyłem głośniki, trzymają się bez rzepa. Uszy nie bolą :). Napisałem do Włocha z obsługi klienta, opisałem problem głośności. Powiedział, że to dziwne bo ich kask jest cichy :) Poprosił o foty kasku oraz sprawdzenie kodu qr na zapięciu. Powiedział, że podróbki są ale najczęściej sprzedawane bez marki lub jako adibas itp. Carbonu ponoć nie robią bo za drogo by to
  • Odpowiedz