Wpis z mikrobloga

Ostatnio jak wrzuciłem jagodziankę z Dinette za 18zł, to się zaczął tradycyjny lament, że kiedyś to się jagodzianki kupowało po 2zł, a teraz #!$%@? 18, albo nawet 30 w Gigi. No to poszedłem dziś do zwykłej piekarni (Dobry Chleb) i widząc Jagodziankę przypominającą tę z lat 90' od razu ją zamówiłem. Cena 4zł.

Proszę bardzo, tak wygląda taki wypiek za 4 ziko, wspaniały, prawda? Na #!$%@? płacić 18zł jakiejś kraftowej piekarni dla hipsterów? Druga fota w komentarzu.

#wroclaw #jedzenie71
Iudex - Ostatnio jak wrzuciłem jagodziankę z Dinette za 18zł, to się zaczął tradycyjn...

źródło: 20230711_093953

Pobierz
  • 65
@Iudex: Pytanie nie bylo do Ciebie tylko ogólne xD

Ja znałem jednego wariata co dla Gigi pół miasta jeździł, ale to tylko jeden wyjątek xD

Dla mnie to różnica wynika z tego, że Gigi idzie już po bandzie i skoro się wyprzedaje na pniu to goli ludzi jak wlezie. W necie masz praktycznie już ich wyznawców na niektórych wrocławskich grupach. Nagłyatakgluzarnika ostatnio dobrze to porównał jak do mody na Luis Vitton
@Iudex: piekarnia "Dobry Chlep" kojarzy mi się jedynie z mrówkami faraona na wystawowych bułkach w latach '90 xD też się szczycą że działają od 1967, a jeśli dobrze pamiętam, to wcześniej był tam sklep rybny z takimi głośnymi chłodziarkami, jakoś w połowie lat '90

chyba że to ostatnie to mi się #!$%@?ło i tylko jakiś gruntowny remont przechodzili, a z tego co widzę ten sklep rybny obok stoi cały czas. Ale
  • 0
@Kremlowska_kaleka: Nie każdy wypiek mają dobry, ale ze słodkości to np. robią kozackie pączki hiszpańskie, a z pieczywa są fajne chleby niektóre, np. z suszonymi pomidorami. Z chlebów zdecydowanie bardziej wolę pobliskie złoto nadodrza, ale np. mają kiepskie bułki jak dla mnie.
@malinq: Są ludzie którzy w życiu nie mieli telefonu z Androidem albo komputera z Windowsem czy Linuxem i będą twierdzić, że wszystko co zrobił Apple jest lepsze plus na pewno jest warte tej ceny.

O tym, że chociażby ich zegarek do niedawna wcale nie był jakimś super urządzeniem do treningów nie wspominam. Dla niektórych dalej tylko on istniał.

Apple jest bardzo dobrym sprzętem i bardzo dobrym ekosystemem. Jak wszystko co istnieje
@Iudex: Problem polega na tym, że wiele piekarni sprzedaje jagodzianki po 18 zł, które wyglądają nie wiele lepiej niż ta ze zdjęcia za 4 zł. Jak kupujesz pierwszy raz w danym miejscu to nie wiesz, czy płacisz dużo dlatego, że ktoś przykłada się, ma świeży produkt bardzo dobrej jakości, czy po prostu chce Cię oskubać na hajs mając marżę 800%.
Są ludzie którzy w życiu nie mieli telefonu z Androidem albo komputera z Windowsem czy Linuxem i będą twierdzić, że wszystko co zrobił Apple jest lepsze plus na pewno jest warte tej ceny.


@Darth_Gohan: Jest to tak marginalna grupa, że można pomijać jej istnienie. Zawsze się śmieje jak widzę taki tekst, bo za każdym razem jak widzę jakiegoś newsa na Facebooku dot. telefonów - nieważne, czy to fanpage typu "apple world"
@malinq: Nie wiem czy nikt nie pytał o zegarki. Na samym wykopie na tagu zegarki co jakiś czas ktoś pytał czy apple watch się nadaje do sportu.

Nie nie nadawał się do jakiegoś czasu.

Poza tym starczy wpisać w YouTube ilość porównań między Garminem, a Apple Watchem do sportu żeby zobaczyć, że to nie jest niszowy temat.

Zresztą ostatnio nawet nieAntyfan który na sprzęcie Apple sie zna wrzucił niezły materiał na
Nie wiem czy nikt nie pytał o zegarki. Na samym wykopie na tagu zegarki co jakiś czas ktoś pytał czy apple watch się nadaje do sportu.


@Darth_Gohan: przypominam Ci, że jesteśmy w nitce o jagodziankach xD

Czym się podłożyłem z gadaniem o zegarku?


Tym, że rozpocząłeś ten temat w wątku o jagodziankach

Apple Watch jest bardzo dobrym smart zegarkiem, ale nie był bardzo dobrym zegarkiem sportowym. Tyle.


@Darth_Gohan: nikt z
malinq - >Nie wiem czy nikt nie pytał o zegarki. Na samym wykopie na tagu zegarki co ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-11 o 12.07.00

Pobierz
@malinq: A gość z Lamborgihini chodzi mi po biurze i się chwali, że ma Lamborghini? Bo jak mówię poznałem już agenta co chodził i się chwalił, że on to tylko z Gigi rzeczy je.

Napisałem tak jak sądzę. Dokładnie tak samo jak w wypadku niektórych marek ludzie dostali małpiego rozumu i obojętnie jaka będzie cena za coś z Gigi będą tego bronić BO TO GIGI. Pytanie czy ma to jakieś odbicie
@Iudex a ja tam szanuję PRACOWNIĘ CUKIERNICZĄ GIGI. Polaków frajerów trzeba #!$%@? na pieniądzach ile wlezie, szczególnie jak sami dają się #!$%@?ć.

Dla kontrastu - praktycznie w centrum mediolanu jest kawiarnia prowadzona przez typa, który był szefem deserów w Nomie (najlepszej restauracji na świecie). Ceny? 4-5 euro za ciastko xD
@Iudex widzisz bo to jest konsekwencja myślenia na zasadzie - to jagodzianka i tamto jagodzianka to po co przepłacać. Skoro nazwa ta sama to na pewno jest to identyczny wyrób.

Tak jest ze wszystkim - mięsa, sery, chleby. Kiełbasa jest kielbasa xD. Dlatego jak były te schabowe u Gesslerowej za 50 zł to był taki kwik, no bo jak to - schabowy to przecież mięso na promocji z biedronki, usmażone na oleju