Wpis z mikrobloga

Tak samo nie jest dla mnie normalne że w bezdzietnym małżeństwie do spadku wchodzą rodzice, a jak oni się zrzekną to ich zstępni.


@ToTrocheBardziejSkomplikowane: Moim zdaniem ma to sens - w losowym przypadku rodzice zainwestowali sporo w zmarłe dziecko, często też zmarły ma jakiś odziedziczony majątek z rodziny. No i przeciętne bezdzietne małżeństwo ma dość krótki staż.
W ogóle patrząc na przykład na liczenie darowizn do schedy spadkowej mam wrażenie, że
W dzisiejszych czasach małżeństwo i ta mityczna "miłość" nie mają nic wspólnego. To tylko umowa prawna zabezpieczająca kobietę a mężczyźnie mydli się oczy tą rzekomą miłością dlatego takie sytuacje jak wyżej już wcale na mnie wrażenia nie robią a tym bardziej zdziwienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4mmc-enjoyer: No jak poznasz trochę życie to zrozumiesz, że nie jest to jedyne sensowne i sprawiedliwe rozwiązanie, a często nawet jest bardzo niesprawiedliwe.

Facet zrobi żonie dwójkę dzieci X i Y, rozwiedzie się z żoną i ona zabierze te dzieci a facet nawet nie będzie miał z nimi styczności w życiu tylko będzie płacił na nich alimenty.
Ożeni się ponownie z kobietą która będzie miała dzieci A i B i będą
@cebularz_szkorbutnikowy: ale znowu kur... gdybanie. Normalna sytuacja to i jedna i druga strona ma dzieci, z którymi mają normalny kontakt i w takim układzie sprawiedliwy jest podział pół na pół. Gdyby ojciec miał dzieci w dupie to uwierz mi, że baba by to napisała. Nie ma tego? - zakładamy że sytuacja jest normalna. Równie dobrze ja mogę napisać, że chłop jest super ojcem, a baba z bachorami uciekła do bogatszego chłopa
@cebularz_szkorbutnikowy: Bo kur.. zakładamy normalną sytuację, masz jasno opisane: dzieci z jednej i drugiej strony - nie podaje baba powodu tylko i wyłącznie interesuje ją wydymanie dzieci swojego chłopa. No jak to jest dla Ciebie normalne to fajną masz rodzinę. Gdyby napisała, że chce to zrobić, bo dzieci odcięły się od ojca - ok, spoko luz. Takiej informacji nie ma, bo widocznie dzieci mają normalny kontakt.
@4mmc-enjoyer: No własnie zakładasz sobie jakąś sytuacje.

Ale w Polsce ta Twoja "NORMALNA SYTUACJA" znając wyroki sądów to właśnie nie jest taka ze po rozwodzie ojciec ma dobry konrakt z dziecmi i uczestniczy aktywnie w ich zyciu.
@cebularz_szkorbutnikowy: a ty wyskakujesz, że matka ma super kontakt ze swoimi dziećmi, a ojciec ze swoimi zerowy, bardzo obiektywny jesteś. Gdyby był powód takiego jej zachowania to uwierz mi że by się nim wybielała. PRAWNIE należą im się pieniądze, kombinowanie żeby te pieniądze zabrać - to odbieganie od normy. A może oni mają po 50 lat i dzieci są już dawno odchowane, nie mieszkają ze starymi. Nie wiesz tego. Próba odebrania