Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Marazm pokonany

Wydaje się, że duszny, konsolidacyjny klimat mamy za sobą bo kierunek północny został obrany na podwyższonej zmienności. Popyt ma wszystkie argumenty, żeby próbować dociągnąć co najmniej do 16850, a na drodze tylko naruszony opór z maksów.

Nuda zakończyła się w środę wzrostem zmienności na spadkowej świecy, ale podaż nie poszła za ciosem i teren został szybko oddany. Wisienką na byczym torcie był czwartek i piątek prowadzący kurs do okolicy historycznych szczytów. Zagranie teraz longa to mocno kusząca perspektywa, choć nawet na H4 stosunek zysk/ryzyko przy celu 16850 jest słaby. Wchodząc na obecnym poziomie wypadałoby dać stopa co najmniej na 16360, czyli stosunek zysk/strata na poziomie 3:1 robi się dopiero przy 17096, gdzie po drodze jest jeszcze wcześniej górna krawędź kanału. Jeśli więc rynek ruszy od poniedziałku w górę, to zostanę tylko obserwatorem, ewentualnie poszukam jakiegoś tańszego wejścia na krótszym interwale.

Tygodniówka nie przesądza jeszcze o rozbiciu ram konsolidacji, a raczej wskazuje, że kurs jest przy jej górnej krawędzi. Do tej pory za każdym razem gdy kontrakt wychodził zdecydowanie poza linię nachylenia wzrostu, to w kolejnym tygodniu był sprowadzany w dół. Mocny obraz z H4 trochę z tym kontrastuje i byłbym raczej zdziwiony, gdyby nadchodzący tydzień faktycznie skończył się spadkową świecą.
Przy okazji tygodniówki wraca wspomniany pierwszy raz w styczniu poziom 17124 – dojście do tej wysokości oznaczałoby wypełnienie technicznego zasięgu odwróconej RGR z W1. W tym kontekście pomysł z H4 jakoś się broni, choć zysk/strata wynosi tylko 3,15:1.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 1 transakcję, na której straciłem 52 punkty - short z poprzedniego wpisu został wysypany. Przyjmując założenie, że short wyłącza wejście w długą wysadziłem się też podpięcia do L przy 16342.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca
DJ007 - DAX Futures – Marazm pokonany

Wydaje się, że duszny, konsolidacyjny klimat m...

źródło: DAX_FUT-30-07-2023_multi

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@DJ007: śmieszą mnie te analizy post factum. Język wysublimowany tak jak tych od audiofilskich rozkoszy :D

Powodzenia na rynku! Ja mam stratę inwestycyjna w akcjach i na BTC :)
  • Odpowiedz
  • 4
mieszą mnie te analizy post factum


@asmus: Plany na trejd są zawsze przed faktem, ale oczywiście nie zmuszam do czytania.
  • Odpowiedz
@DJ007: jesli poczatki sesji beda spadkowe, to ja zagram w mysl zasady skoro az tak poszli w gore to teraz musza delikatnie skorygowac, takze maly szorcik na daxie bedzie grany ;)
  • Odpowiedz
  • 0
chyba dax wybija podwojne szczyty


@ekspertzxc: Gdyby się miało stać tak jak piszesz, to perspektywa zjazdu sięgałaby do okolic 14600 i czas na (co najmniej) kilka tygodni. Pożyjemy, zobaczymy.
  • Odpowiedz