Wpis z mikrobloga

Średnia cena wynajmu mieszkania w najdroższym mieście Niemiec jakim jest Monachium to obecnie ~20 EUR/m2.
W Warszawie to odpowiednio ~75PLN/m2 co po przeliczeniu wynosi ~17 EUR/m2

Średnia krajowa w DE na rękę = 25EUR/h
Średnia krajowa w PL na rękę = 40PLN/h - po przeliczeniu ok 9EUR/h.

Zatem żeby móc opłacić wynajem mieszkania 50m2 w Warszawie, średnio zarabiający Polak musi pracować 94 godziny czyli ok 12 dniówek.
W tym samym czasie średnio zarabiający Niemiec wynajmując 50m2 mieszkanie w Monachium musi pracować 40 godzin, czyli 5 dniówek.

To kiedy ci Niemcy przyjadą do Polski zbierać truskawki? xDDD

#wynajem #bekazpisu #ciekawostki #mieszkanie #nieruchomosci #ekonomia #polska
mookie - Średnia cena wynajmu mieszkania w najdroższym mieście Niemiec jakim jest Mon...

źródło: 2503f4531ff68824464def8b2a4104a7

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
Skąd wziales 25/h jako srednia w niemczech? Pierwsza strona w google pokazuje ze jest to 14eur/h


@BSn9jBwxuhBXN: dobrze wiesz skad ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Średnia cena wynajmu mieszkania w najdroższym mieście Niemiec jakim jest Monachium to obecnie ~20 EUR/m2.

W Warszawie to odpowiednio ~75PLN/m2 co po przeliczeniu wynosi ~17 EUR/m2


Średnia krajowa w DE na rękę = 25EUR/h

Średnia krajowa w PL na rękę = 40PLN/h -
  • Odpowiedz
@mookie: pokaż mi takie ceny w Monachium to przeprowadzam się choćby jutro. EDIT: okej przejrzałem wątek. Obecnie mieszkam w Holandii i czuję się dymany xD jeśli w DE w Monachium można wynająć kawalerkę / 1bed Apt za 1200eur. Ja w Amsterdamie z czynszem i rachunkami za 55m2 place ok 1700 eur
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv masz porównanie stosunku średniej płacy w danym kraju do ceny wynajmu najdroższego miasta w tym samym kraju.

Wiadomo, że średnie zarobki w Warszawie są wyższe niż dla reszty Polski, tak samo jak zarobki w Monachium są wyższe niż w reszcie Niemiec.
  • Odpowiedz
@interpenetrate Wez pod uwagę że Berlin jest swego rodzaju stolica - wydmuszka, tam jest mniej pracy niż w takim zagłębiu technologicznym jakim jest monachium czy jakies zagłębia ruhry. W Berlinie to są siedziby firm jak już, przemysł jest w ww lokalizacjach.
No i tez trzeba pamiętać o transporcie szynowym, w monachium rok temu byłem na wakacjach to w 10min byłem na takim odpowiedniku puławskiej przy Piasecznie, z dworca wschodniego skmką na przedmieścia
ButtHurtAlert - @interpenetrate Wez pod uwagę że Berlin jest swego rodzaju stolica - ...

źródło: homqea6956u91

Pobierz
  • Odpowiedz
@mookie: A kolega liczy średnią krajową brutto i dostaje 40zł/h? Teraz odejmij podatki i wtedy porównujmy ilości potrzebnego czasu.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert a jeszcze jedno, u nas po cmk 200km/h to jezdza tylko pendolino i to nie wszędzie. Z Berlina do monachium przez Norymbergę masz magistrale kolejowa gdzie oprócz Ice zapieprzających 200km/h masz też zwykle db regio odpowiednik naszych przewoźników wojewódzkich, oni po tej magistrali zasuwaja 200km/h! Normalnie sobie wsiadasz w pociąg w norymberdze regionalny i wzium zaraz za rogatkami rozpędza się do tych 200 chwila moment i jestes u celu.
Wraz z
  • Odpowiedz
@mookie tyle że w ceny najmu w niemieckich miastach takich jak Monachium ustalane są maksymalne stawki przez radę miasta które normalnie dawno by przekroczylo obecne ceny. Porównaj sobie ceny mieszkań w Monachium to już nie wygląda to tak różowo
  • Odpowiedz
@the-dzbankers96: ładne zesrańsko, że mnie aż podwójnie wołasz.
No, a teraz robić robić bo pan Niemiec nie zapłaci polskiej szlachcie, jak do końca dniówki nie będzie zebranych tych truskawek. Wrócisz sobie na wioskę to będziesz pan, ale na razie rób za Euro w zachodniej gospodarce xD
  • Odpowiedz
@tellet ok trollu, nie będę Ci dawał atencji i to moja ostatnia wypowiedz w Twoim kierunku. Dla ścisłości nigdy nie pracowałem za granica bo nie miałem takiej potrzeby wiec nie wiem skąd masz takie ścisłe informacje. A wioska to wystaje Tobie z butów kretynie xD
  • Odpowiedz
@mookie: porównywanie polski do najsilniejszej gospodarki w Europie czyli Niemiec. Eh...
Wykopek odkrywa że Niemcy są bogatsze odcinek 2137
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@marcaj przeczytaj jeszcze raz wpis, on nie porównuje pensji Polaka do Niemca tylko pokazuje, jak chora jest struktura wewnętrzna polskiej gospodarki, skoro przeciętnie zarabiający Polak musi wydać 2/3 swej pensji na mieszkanie w Polsce.

Nawet chory ustrój jakim był PRL tak nie #!$%@?ł swych obywateli bo zwykły ślusarz czy kierowca nie musiał tyle oddawać za dach nad głową, bo władza robiła co mogła by ludzie mieli gdzie mieszkać.
Owszem były ciągle niedobory
  • Odpowiedz
chora jest struktura wewnętrzna polskiej gospodarki,


@mookie: sam przyznajesz, że chodzi o porównanie gospodarek. W bogatszym kraju siła nabywcza obywateli jest większa. Zero zaskoczenia xD
  • Odpowiedz
@mookie: @Klepajro @controll Moim zdaniem źle na to patrzycie. Po prostu w Warszawie bardziej opłaca się kupić nieruchomość i ją wynająć, bo jest bardzo drogi wynajem, ale przede wszystkim mieszkania w Warszawie są.

Jeżeli wynajmiecie mieszkanie to za każdy metr dostaniecie 17 euro minus podatek i kupicie za to więcej rzeczy niż w Monachium za 20 euro minus podatek.
  • Odpowiedz