Wpis z mikrobloga

@Amir7: @GrochenMochen @Mega_Smieszek prawda jest taka, ze Poznan jest świetnym miastem i wieczne narzekanie na remonty tego nie zmieni. Zero problemów z pracą, normalne zarobki, wciąż relatywnie niskie ceny mieszkań, a do tego miasto nie jest tak zakorkowane czy przytłaczające jak np Wawa.
Poznaniacy nie wiedza co to prawdziwe problemy jak głównymi argumentami przeciwko miastu są remonty i zmiany idące w stronę redukcji liczby samochodów. O tym sie myśli jak wszystko
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek wygląda na to, że w tym rankingu największe znaczenie miały zarobki. bo np taki Białystok - w którym mieszkam - jest na ostatnim miejscu, a w innych plebiscytach o podobnej tematyce często był bardzo wysoko. poza tym spytaj na ulicy ludzi, to na prawdę większość powie, że żyje się w Białymstoku bardzo przyjemnie
  • Odpowiedz
@apee byłem w wielu miastach w Polsce przez jakiś czas, plus za granicą jak wiedeń lublana Brno.
Stwierdzam że naprawdę jak skończą się te remonty w Poznaniu to miód malina będzie nie licząc smogu w okresie grzewczym (długo jeszcze z tym męczyć się będziemy). Transport i komunikacja stoją na wysokim poziomie, gminy w około poznania to praktycznie noclegownia tego miasta ale gdyby nie rozwinięty powiat to ludzie by się nie pomieścili w
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Kraków w topce jeżeli chodzi o przestępczość? Ciekawe jakie czynniki były tutaj brane pod uwagę. Kradzieże, pobicia?

Jestem z Krakowa i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że czuje się bezpiecznie. To nie poźne lata 90, że na pewne osiedla po prostu się nie zapuszczasz, a jak w wieczorem widzisz jakąkolwiek obcą Ci grupę osób to wsteczny i idziesz na około. Nowa Huta, kiedyś kojarzona z przestępczością i patologią od kilku
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: tak tak, Poznań super miasto - chyba dla emerytów albo młodych gniewnych którzy przyjechali z okolicznych wiosek. Tak, pokazane jeszcze jakieś umieralnie dla starców jak Kielce, Olsztyn czy Opole. Jedyne plusy Gorzowa i Szczecina to że jest blisko do Niemiec. Taka prawda - w Polsce jedyne miasta pozwalające na cokolwiek to Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk.
  • Odpowiedz