Wpis z mikrobloga

Żeby zemleć kawę potrzebujesz młynka za 1500 zł bo jak kupisz tańszy to się nie da jej pić.

Taki mi doradzono na forum poświęconym kawom.

Mam sobie kupić kawiarkę za 600 zł, młynek za 900 zł i kawę za 200 za kilogram i łyżkę za 50 zł bo się nie godzi używać tańszej.

Jak ja nienawidzę takich ludzi.

#kawa

Jednak kupię zwykły elektryczny młynek za 100 zł, kawiarkę za 200.
  • 168
@TakiSobieLoginWykopowy do kawiarki chyba nie musi być topowy młynek, ale na espresso takim tanim młynkiem już nie zmielisz.

Swoją droga skoro masz kupować młynek za 200 zł to nie lepiej już kupować kawę mielona? Pytam serio

Jak się kupi ekspres kolbowy, własny młynek można robić kawy na poziomie specjalistycznych kawiarni. Sam kupiłem używany sprzęt za 3k gdzie nowy wyniósłby mnie 4.5 i używam kilka razy dziennie także na pewno się zwraca. Myślałem
@Keczupikczu: po co wrzucasz gówniany młynek ceramiczny za 230zł, jak taniej kupi stalowy Timemore C3 za 200zł.

Wrzucanie przez niektórych tych młynków śmigiełkowych to śmiech na sali, bo to się nie nadaje do niczego. Twierdzenie też, że nie ma różnicy w młynku za 200zł a takim za 1000 również jest niedorzeczne. Po prostu niektórym nie będzie potrzebne to, za co dopłacają. Z ekspresami jest tak samo. Lepsze części to droższy ekspress.
Jednak kupię zwykły elektryczny młynek za 100 zł, kawiarkę za 200.


@TakiSobieLoginWykopowy:

I zacznij pisać na tych grupach, że 300 zł to maksimum co rozsądnie, można wydać na takie akcesoria. A żeby wydać więcej trzeba być niedorozwiniętym. Delektuj się aromatem kawy połączonej z aurą bólu dupy frajerów, którzy przepłacili.
@Tang0: czemu niby. Grubość możesz ustawić dowolną. Ja sobie mielę pod kawiarkę. Ale czemu miałby nie zadziałać do innych rodzajów?
@K_R_S: jak młynek mocno pyli to pod alternatywy będzie słaby. Nie wiem czy ten faktycznie taki jest, ale to może byc powód, dla którego tak napisał
@K_R_S: ten zakres regulacji jest bardzo kiepski, pozwoli bardzo drobno zmielić kawę ale już na aeropress się średnio nadaje, na przelew w ogóle się nie nadaje. Poza tym jakość mielenia jest bardzo słaba i dostaje się całe spektrum grubości zmielenia. Jak ktoś lubi espresso czy kawiarki to nie ma aż takiego znaczenia