Wpis z mikrobloga

Ja ateista lvl 38 (dotychczas kawaler), moja różowa katoliczka lvl 32 (5 lat po rozwodzie) wzięliśmy wczoraj Ślub cywilny i wieczorem ustawiliśmy status, że jesteśmy małżeństwem. Wśród komentarzy znalazł się komentarz jednej skrajnie religijnej znajomej. Pic poniżej. Zacytuję Ewangelię Św. Łukasza (16:18): "Każdy, kto opuszcza żonę swoją, a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży." Jaką ripostę byście dali do takiego komentarza?
Jerycho - Ja ateista lvl 38 (dotychczas kawaler), moja różowa katoliczka lvl  32 (5 l...

źródło: received_263706526510734

Pobierz
  • 145
@Jerycho: masz tu kilka kwiatków:

Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29
"Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie".

Księga Psalmów 137:9
"Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije o skałę twoje
@Jerycho:
Mt 7 [1-5] https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=250
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

A gratisowo: Mt 23 [26] Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

@patryk-kabacinski-1 Też dobre wrzucił
@Jerycho:

List do Koryntian 14,34 * kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo* nakazuje. 35 A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.


FB jest zgromadzeniem, także możesz nakazać Pani milczenie :) ale ja bym po prostu skasował / ukrył ten komentarz.