Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam. Piszę do was bo może pomożecie mi dojść do sensu działania pewnego pracownika. Nie owiając w bawełnę.
Jestem osoboą która decyduje w pośredni i bezpośredni sposób o podwyżkach. Jest u mnie jedne programista. Pracuje tu ok. 2 lat, jego zarobki wynoszą X kwotę, żądał podwyzki rzędu 25%. Miał tam jakąś stosowną argumentację, no ale wiemy jakie są czasy w IT.
Nie zgodziłem się, dałem mu 10% (z 12k brutto na UOP na 13200).
-> Pracownik nie przyjął tej podwyżki i dowiedziałem się, że złożył wypowiedzenie
-> W skrócie, osoby nade mną nie są zadowolone z tego faktu, że ten pracownik odchodzi, bo mają wejść nowe projekty i on by tam pasował ze swoim skilliami dość mocno
-> No ja znając życie wziałem na rozmowe tego pracownika i powiedziałem mu, że "Pojawiły się nowe możliwości oraz zgody ... " i jesteśmy w stanie przyznać CI podwyżkę o którą prosiłeś czyli 25%...
Jego odpowiedź : "Dziękuję, ale ja już nie jestem zainteresowany"
Moja rekacja: WTF, no i gadam z nim o co mu chodzi jaki jest problem, a on, że skoro on ma dostać podwyżkę wtedy, kiedy musi dać wypowiedzenie to nie jest to normalne i źle to wróży na przyszłość.
-> Myślałęm że sobie to przemyśli i tylko chce więcej ugrać. Pojawiła się kolejna opcja, że nie 25% ale 30% możemy mu dać, ze względu na przemyślenie indywidualne jego osoby i postaci w pracy.
-> Jego reakcja: Nie jestem zainteresowany.
Poczułem się jakby ktoś mi dał w pysk. Albo wylał gówno na twarz. Koleś chciał 20% podwyżki , a dostaje ofertę na prawie 30% podwyżki i nadal mu mało.
-> W jaki sposób myślicie go nakłonić do zostania w firmie ? Nie ma w ogóle opcji żeby odszedł z tej firmy, bo oberwę również ja.

#programowanie #programista15k #pracait #programista #programista25k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co go skłoni aby zostałw firmie

  • podwyżka rzędu 35-40% 4.1% (230)
  • podwyżka rzędu 40-50% 12.5% (703)
  • podwyżka + premia 4.6% (259)
  • daj mu spokój ... 78.8% (4434)

Oddanych głosów: 5626

  • 145
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): @mirko_anonim: Może nie programista ale devops.
Miałem 15k na b2b, znalazłem robotę za 22k. Obecny szef chciał dorównać do 22, po 2 tygodniach na wypowiedzeniu, podniósł jeszcze do 24k- ale już byłem nastawiony na zmianę i nawet jeszcze większa kasa też by mnie nie przekonała.
Wniosek: nic dziwnego że chłop tak postąpił

  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Poczułem się jakby ktoś mi dał w pysk. Albo wylał gówno na twarz. Koleś chciał 20% podwyżki , a dostaje ofertę na prawie 30% podwyżki i nadal mu mało.


Nie nie nie. To on się tak poczuł. Nie jest mu mało, tylko chodzi o zasady. To Wy potrzebujecie jego. Nie on Was. Dokładnie to co powiedział:

"a on, że skoro on ma dostać podwyżkę wtedy, kiedy musi dać wypowiedzenie to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: i dobrze że odmówił, a ta gównofirma niech upadnie jak najszybciej bo to januszex co nie szanuje pracowników. Menedżment z taką mentalnością powinno się #!$%@?ć prądem. Pewnie jesteś ex-scrum masterem któremu się w główce trochę #!$%@?ło od tworzenia sztucznych problemów w zespole. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
o co mu chodzi jaki jest problem, a on, że skoro on ma dostać podwyżkę wtedy, kiedy musi dać wypowiedzenie to nie jest to normalne i źle to wróży na przyszłość.


@mirko_anonim: No i dobrze zrobił, tak się powinno robić wszędzie a nie tylko w IT.
  • Odpowiedz
Poczułem się jakby ktoś mi dał w pysk. Albo wylał gówno na twarz. Koleś chciał 20% podwyżki , a dostaje ofertę na prawie 30% podwyżki i nadal mu mało.


@mirko_anonim: Twojemu pracownikowi nie chodziło o pieniądze. Ja też bym nie przyjął. Niektórzy mają zasady, i jak sobie coś postanowią, to za nic nie zmienią zdania.

Widać, że nie nadajesz się na managera (czy kimkolwiek tam jesteś). Bo jak by do mnie
  • Odpowiedz
Trzymajcie kciuki


@mirko_anonim: trzymam kciuki żeby odszedł, bo tylko to nauczy niedorozwiniętych przełożonych żeby wynagradzać jak jeszcze pracownik chce pracować a nie jak jest #!$%@? i szuka alternatyw. Pomijając fakt, że jeśli ten typ ma kolegów to powinno to do nich trafić ile podwyżki miałby dostać. Niech wiedzą jak bardzo dają się ruchać przez pracodawcę.
  • Odpowiedz
Aż się uśmiech na mordzie pojawia jak człowiek widzi że ktoś umie z jaśnie panem menadżerem obchodzić. Bardzo dobrze chłop zrobił, się ciesz że Ci jeszcze większych problemów nie narobił. Potraktowałeś go jak gówno, więc dostałeś to samo na własne życzenie i bardzo dobrze że oberwiesz za to, może się nauczysz ludzi szanować. Chłop inteligentny był i przyszedł po podwyżkę jak już miał opcje inne i wiedział że tak czy siak wyjdzie
  • Odpowiedz
Poczułem się jakby ktoś mi dał w pysk. Albo wylał gówno na twarz.


@mirko_anonim: Jak Ty zrobiłeś to samo to było to dla Ciebie ok. ;D

W jaki sposób myślicie go nakłonić do zostania w firmie ?


@mirko_anonim: xD Nie nakłonisz, bo pewnie nie chce pracować w takim toksycznym środowisku.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: taki problem ostatnio miałem kupę lat temu. Obiecali mi, że po 3 miesiącach dostanę 5000, zamiast 3700. Podwyżki nie zobaczyłem więc rzuciłem papierami, chcieli mi dać wtedy te 5000, ale już miałem gdzie indziej ofertę 6500.
W dobie inflacji 10% to jak splunięcie w twarz, a jestem na tej pozycji co i Ty - tylko, że to ja wychodzę z inicjatywą, aby ludzi podwyżkami zadowolić zanim zaczną szukać innych ofert.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli podwyżka znajduje się dopiero po rzuceniu papierem, to znaczy, że firma nie ceni pracownika, tylko chce uniknąć konsekwencji jego odejścia. Są ludzie, którzy nie lubią być okłamywani i manipulowani, bierzesz to pod uwagę?

A temu facetowi zaproponuj 50% podwyżki, jeśli tego nie weźmie, to już nie chodzi mu o pieniądze i daj mu spokój. Wasza relacja już się zakończyła.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bardzo szanuję gościa. Byliście wobec niego nieuczciwi skoro chcieliście mu płacić mniej niż zasługiwał, bo jak widać kasa szybko się znalazła gdy okazało się, że ma odejść. On sam poprawnie wycenił wysokość podwyżki, na jaką zasługuje. Skoro jedyną opcją do otrzymania pensji adekwatnej do umiejętności jest rzucenie papierami, to nie traktujecie pracowników poważnie tylko chcecie ich wyzyskiwać.
  • Odpowiedz