Wpis z mikrobloga

Liście na ścieżce


Może lepiej się przesiądź na wózek inwalidzki.


@#!$%@?: a zimą pewnie jesteś pierwszy do: hurr durr południe, a jeszcze nieodśnieżone! Bo nie do pomyślenia, że droga nie jest czarna, a ścieżki rowerowe to chędożyć.
@cohontes: Jestem trochę zszokowany że taki śmieszny obrazek wywołał taki odzew. Możliwe, że to świadczy o tym, że problem jest realny tzn. problem z infrastrukturą drogowo/rowerową i konfliktami między nimi. Ale zdaję sobie sprawę, że dla wielu ludzi jazda rowerem w innym celu niż niedzielna wycieczka w lesie jest czymś szokującym i sportem ekstremalnym - spotkałem się z takimi opiniami.

A pamiętasz jak jeden mirek wszedł z rowerem do sklepu, jak
A co do infrastruktury to się nawet nie ma co wypowiadać. Bo to jest TRAGEDIA. Nigdy nie osiągniemy poziomu Belgii czy Holandii bez sposobu myślenia o transporcie rowerowym.


@login_cwiczebny: bo prawo pisza radni z wili na przedmiesciach. Stamtad i tak nigdzie nie dojedziesz rowerem jak w stanach, wiec musza miec autostrady pod ratusz. I takie bledne kolo, drogi rowerowe sa projektowane tylko na tyle, zeby unia sie #!$%@?. Wiec nikt nie
@dybligliniaczek: oh noes, jak są progi, to przecież nie będę sportowym autem jeździł żeby sobie obetrzeć zderzak!
I CYK KIERUNEK NA RÓWNIUTKĄ DDR
Ta sama logika - to nie mój debilizm jest zły, tylko DROGA NIE ODPOWIADA MOJEMU AUTU!
@tellet: z kolei taka jest #!$%@? niewygodna dla większości rowerów poza MTB. Pomijam że to też jest niebezpieczne.

Generalnie ktoś kto nie próbował w miastach jeździć rowerem zgodnie z przepisami, ten gówno wie o jeżdżeniu w miastach rowerem. Nie bez powodu spora część rowerzystów wybiera alternatywne trasy bez dróg rowerowych, bo jest szybciej, wygodniej i bezpieczniej.
cultofluna - @tellet: z kolei taka jest #!$%@? niewygodna dla większości rowerów poza...

źródło: Firefox_Screenshot_2023-09-22T13-50-03.536Z

Pobierz
OŁSIET, WYSEPKE PRZYKĘCILI, CZYLI JUŻ NIE MUSZĘ JECHAĆ ULICĄ:


@tellet: nie wiem o co Ci chodzi, napisałem tylko że psioczenie rowerzystów na ścieżki rowerowe z powodu "uszkodzenia roweru bo jest nierówno" to jest jakiś wymysł wykopków.
Tak samo jak to że "pedalarze" nie znają przepisów oraz nie składają się na infrastrukturę drogową, kiedy w Polsce 90% gospodarstw domowych ma samochód, a 75% rowerzystów jest aktywnymi kierowcami (w tych pozostałych 25% zapewne
bo przecież droga dziurawa I NIEBEJSCPIEJSZCZNA!


@tellet: heh, szkoda że przeoczyłem ten komentarz wcześniej, bym wiedział że rozmawiam z jakimś kolejnym zacietrzewionym łbem. Typie, po pierwsze od dziurawej drogi którą się jedzie 5kmh nikt się jeszcze w aucie nie połamał, a od zaniedbanej i nieutrzymywanej infrastruktury rowerowej (tak samo jak pieszej) i owszem. Po drugie, miałem taką drogę przez X lat u siebie i zgadnij co.Tak #!$%@?, część debili jeździła chodnikiem.
oburzony ze ma przestrzegac przepisow, zawsze bawi


@yhbgrobdoivbvwamsv:
Wklejam śmieszny obrazek a ludzie nagle dostają jakichś urojeń co ja niby mam na myśli.

A odnośnie przepisów - ten obrazek jest z takiego kraju, w którym jazda DDR jest "sugerowana" a nie obowiązkowa.
I to jest w tym śmieszne właśnie, ale widzę że tu się ztriggerowało mnóstwo jakichś frustratów.