Wpis z mikrobloga

Zgodnie z doktryną wyborców Konfederacji wolny ryneczek jest wtedy, gdy nie ma ZUSu, podatków i koncesji. Jak się je tylko zlikwiduje to każdy wybitny wyborca Konfederacji stanie się bardzo bogaty wchodząc na ryneczek i zarabiając kupę pieniędzy. Z ciekawości więc pytam na jaki ryneczek chce dokładnie wejść wyborca Konfederacji? Na jakim to ryneczku złe przepisy i regulacje uniemożliwiają mu działanie? W kwestii ZUSu i podatków to po ich likwidacji czeka prywatna służba zdrowia i nowe ciekawe ceny, jeśli chodzi o emerytury to wiadomo, że każdy wielki biznesmen sobie sam odłoży z pensji, jak nie będzie podatków to wszystko będzie prywatne np. szkolnictwo czy choćby drogi, a prywatne drogi już mamy vide niektóre autostrady i ceny bardzo, ale to bardzo ciekawe. Tym samym ZUS i podatki są bez znaczenia, bo nowe koszty będą co najmniej takie same (dajmy takie optymistyczne założenie).

Tak więc na jaki to rynek dzisiaj wyborca Konfederacji nie może wejść przez te regulacje? Co?
#antykapitalizm #konfederacja #bekazprawakow #polityka
  • 80
@Chris_Karczynski: Aaa, czyli chcesz państwowych autostrad, gdzie opłatę pobiera państwo. No powoli ewoluujesz. To akurat dobrze. Może pewnego dnia spod jarzma korwinizmu się uwolnisz.

@wiesiu2 No oczywiście, ze chcesz emerytur. I wtedy Ci się należy. Ja piszę o tych co by zrezygnowali z płacenia na emerytury a potem jako pierwsi krzyczeli gdzie ich emerytury.

@Dietetyq To teraz ja podsumuje w skrócie jak widzę Mentzena z kontekście tego co napisałeś. #!$%@?ąc od
Zgodnie z doktryną wyborców Konfederacji wolny ryneczek jest wtedy, gdy nie ma ZUSu, podatków i koncesji. Jak się je tylko zlikwiduje to każdy wybitny wyborca Konfederacji stanie się bardzo bogaty wchodząc na ryneczek i zarabiając kupę pieniędzy. Z ciekawości więc pytam na jaki ryneczek chce dokładnie wejść wyborca Konfederacji? Na jakim to ryneczku złe przepisy i regulacje uniemożliwiają mu działanie? W kwestii ZUSu i podatków to po ich likwidacji czeka prywatna służba
@podjad3k: Wystarczy sobie wejść w byle temat o gospodarce i zawsze jest to samo. Regulacje, ZUS i podatki. Ja więc z czystej ciekawości pytam na jaki rynek nie może dzisiaj wejść wyborca Konfederacji. Może nie wynika to z regulacji, tylko z faktu, że na ten rynek potrzeba miliardów dolarów jak np. rynek ubezpieczeń czy telekomunikacji.
@Kryspin013: tubylcy nie płacą w paliwie? Masz tak zlasowany łeb, że nawet nie dopuszczasz możliwości równego traktowania wszystkich.


@Chris_Karczynski: calm your tits kucu.

Składasz się na wszystkie drogi w paliwie i dodatkowo składasz się na utrzymanie autostrad w winietach.

Jasne, płacisz głównie za to, że masz możliwość skorzystania z autostrady ale tak jest dla wszystkich taniej kilkukrotnie no i nie musisz pilnować każdej drogi by "wszyscy byli traktowani równo" i
No oczywiście, ze chcesz emerytur. I wtedy Ci się należy. Ja piszę o tych co by zrezygnowali z płacenia na emerytury a potem jako pierwsi krzyczeli gdzie ich emerytury.


@TheKirghizLight: skoro z czegoś rezygnujesz to chyba ci się nie należy.... przestań myśleć jak lewak analizując wyborców konfederacji
@podjad3k: Od lat regulacje, ZUS i podatki to stały element narracji Konfederacji i jej poprzedniczek. Już choćby pamiętny filmik animowany na YT "Korwin to wolność, Korwin to nadzieja" to ukazywał. Więc pytam. Na jaki rynek nie może wejść przez regulacje, UE czy innych wrogów Konfederacji.
@wiesiu2: Ależ nie myślałem jak lewak analizujac wyborców Konfederacji. Zastosowałem analogię do byłego prezesa FED Alana Greenspana, ex kochanka Ayn Rand, wyznawcy jej myśli (jak wielu wyborców Konfederacji, świadomie czy nieświadomie). No i jak pan Alan z ekipą najpierw zderegulowali branżę, potem zreguowali na nowo na swoją korzyść, a na sam koniec w wyniku tych działań doprowadzili do kryzysu w 2008 to już nie byli Atlasami uciemiężonymi jak w wypierdach Rand.
To teraz ja podsumuje w skrócie jak widzę Mentzena z kontekście tego co napisałeś. #!$%@?ąc od jego religijnego fanatyzmu. A więc jest to kapitalistyczny populista, który obiecuje ludziom gruszki na wierzbie, a jak dojdzie co do czego to owszem obniży podatki, ale nie zwykłym ludziom tylko wielkim kapitalistom, których obsługuje jako doradca podatkowy.


@TheKirghizLight: Nie wiem gdzie konkretnie bije Twoim zdaniem od niego religijny fanatyzm - nie słyszałem, żeby wielce wypowiadał
Od lat regulacje, ZUS i podatki to stały element narracji Konfederacji i jej poprzedniczek. Już choćby pamiętny filmik animowany na YT "Korwin to wolność, Korwin to nadzieja" to ukazywał. Więc pytam. Na jaki rynek nie może wejść przez regulacje, UE czy innych wrogów Konfederacji.


@TheKirghizLight: Ale to spytaj tego kto twierdził, że nie może wejść na rynek przez regulację, UE, ZUS itp. Jak znajdziesz takiego gagadka xD
@Dietetyq:

Nie wiem gdzie konkretnie bije Twoim zdaniem od niego religijny fanatyzm - nie słyszałem, żeby wielce wypowiadał się na tematy światopoglądowe, zachęcał ludzi np. do chodzenia do kościoła albo dzieciaki na lekcje religii.


Tak, udawajmy, że to spoko typek, co tam aborcja, konfederacja Gietrzwaldzka, co tam słowa u Stanowskiego o wolności słowa i jej ograniczeniach w kontekście religii.

Raczej mówi o tym, że jednak jesteśmy społeczeństwem homogenicznym wywodzącym się z
Wolałem spytać zbiorczo. No ale jakoś nikt nie chce podnieść ręki. Tak bywa :(


@TheKirghizLight: To już hit. Wymyśliłeś sobie twierdzenie, które chcesz obalić i dziwisz się, że nikt go nie chce bronić? Może dlatego, że jest wymyślone? xD
PS. Na pewno wskażesz kilkanaście wypowiedzi czy to polityków czy innych aktywistów o braku możliwości wejścia na rynek, w końcu to taka popularna opinia x---D
Tak, udawajmy, że to spoko typek, co tam aborcja, konfederacja Gietrzwaldzka, co tam słowa u Stanowskiego o wolności słowa i jej ograniczeniach w kontekście religii.


@TheKirghizLight: Niesamowity fanatyk co ma swoje wyraźne i jasno określone zdanie w kwestii aborcji czy wyznawanej religii. Fanatyk kto jest ktoś kto ciągle o tym gada, niema innych tematów, chce siłowo nawracać innych. On po prostu ma swoje bardzo konkretne zdanie na ten temat i można
@TheKirghizLight: wiesz co - taka głupia sprawa, chciałbym prowadzić spółkę z kumplami - ja + 2 ludzików, 1/3 udziałów w spółce każdy, i klepiemy różne rzeczy - ale zazwyczaj spółka bedzie leżeć "odłogiem" - teraz koszta pełnej księgowości i ZUSy dobijają trochę taki pomysł, bo po kalkulacji wyszłoby że musimy zarobić z 13-14k rocznie by to miało sens, a raczej spółka ma być bardziej do pomysłów w których razem bierzemy udział,
To się nazywa posiadaniem jakiejkolwiek godności,


@PiesLat2230: Jak chcesz zarabiać poniżej 13-14k rocznie we trzech to masz działalność nierejestrowaną, Panie fiskalnie uciskany

O macie już swoje JDG, no to skonsolidujcie 3 JDG w jedna spółkę, w czym problem?
Idx do doradcy podatkowe, dohture memcen Ci wytłumaczy
Jak chcesz zarabiać poniżej 13-14k rocznie we trzech to masz działalność nierejestrowaną, Panie fiskalnie uciskany


O macie już swoje JDG, no to skonsolidujcie 3 JDG w jedna spółkę, w czym problem?

Idx do doradcy podatkowe, dohture memcen Ci wytłumaczy


@Leniek:
No nie bangla. Każdy z nas ma >300k rocznie na JDG, więc grubo powyżej kwotą zwolnioną od podatku.
Konsolidacja nie będzie działać. Przykładowo:
Ja zajmuję się sprzedażą jajek
Kolega zajmuje się
Ja zajmuję się sprzedażą jajek

Kolega zajmuje się mechaniką samochodową

Kolega numero duo zajmuje się wypiekaniem chleba.


@PiesLat2230: I co, nie da się wpisać odpowiednich PKD? Nie da się rozliczać odpowiednio proporcjonalnie wynagrodzenia dywidendami?
Idx do doradcy podatkowego i dohtur Ci wytłumaczy

skoro nie przebijemy mocno progu opłacalności założenia i utrzymania spółki, to nie robimy interesów


@PiesLat2230: Jak zrobicie konsolidacje to koszty prowadzenia będą bliskie zeru, no ale dobra, ja