Wpis z mikrobloga

Zgodnie z doktryną wyborców Konfederacji wolny ryneczek jest wtedy, gdy nie ma ZUSu, podatków i koncesji. Jak się je tylko zlikwiduje to każdy wybitny wyborca Konfederacji stanie się bardzo bogaty wchodząc na ryneczek i zarabiając kupę pieniędzy. Z ciekawości więc pytam na jaki ryneczek chce dokładnie wejść wyborca Konfederacji? Na jakim to ryneczku złe przepisy i regulacje uniemożliwiają mu działanie? W kwestii ZUSu i podatków to po ich likwidacji czeka prywatna służba zdrowia i nowe ciekawe ceny, jeśli chodzi o emerytury to wiadomo, że każdy wielki biznesmen sobie sam odłoży z pensji, jak nie będzie podatków to wszystko będzie prywatne np. szkolnictwo czy choćby drogi, a prywatne drogi już mamy vide niektóre autostrady i ceny bardzo, ale to bardzo ciekawe. Tym samym ZUS i podatki są bez znaczenia, bo nowe koszty będą co najmniej takie same (dajmy takie optymistyczne założenie).

Tak więc na jaki to rynek dzisiaj wyborca Konfederacji nie może wejść przez te regulacje? Co?
#antykapitalizm #konfederacja #bekazprawakow #polityka
  • 80
Jak zrobicie konsolidacje to koszty prowadzenia będą bliskie zeru, no ale dobra, ja Cię uczył nie będę, nie zarabiaj i jojcz jak Cie państwo uciska


@Leniek: Gadasz o konsolidacji, rozliczanie dywidendami - a wiesz że wtedy masz to opodatkowane podwójnie?
Trzymanie 3 JDG + spółki wydaje mi się sensowniejszym wyborem, niż konsolidacja firm Janek Kowalski Piekarex, Jakub Suka Jajczanex i Adam Waligruch Mechazord w jedną.

Nie każdy musi od razu konsolidować
@podjad3k: Naprawdę mógłbym się bawić w wklejanie JKM itd. ale mi się nie chcę. To jest znowu w zabawę w stylu "wyrwane z kontekstu" czy "to nie jest zdanie calej partii". Ględzenie o ZUS, regulacjach i podatkach to jest klasyk Konfederacji i jej poprzedniczek. No ale tu znowu też walniesz hasło, że to przecież nie Konfederacja tylko inny twór JKM.

@nO-C34 Ja tylko pytam gdzie wyborcom Konfederacji wadzą regulacje. Od lat
czy najmniejsze spółki kapitałowe potrzebują księgi handlowej, czy może wystarczyłby im KPiR.


@TheKirghizLight: Tak na prawdę głównie chodzi o drogę "uproszczoną" - skoro na JDG mogę prowadzić KPiR, to czemu w sumie mała sp. z.o.o nie może? I tak bank ma wgląd do księgi i kont, także wyudzanie kredytów raczej nie będzie istniało, a taka KPiR i tak przybliży całkiem dobrze sytuację finansową.

Na tyle sensowniejszym że uważasz że Ci sie
@PiesLat2230: No to albo słaby biznes, skoro nie warty waszego czasu, albo jesteście leniwi ¯\(ツ)/¯

mnie tez nie chce się pieprzyc we freelancing dla 2k miesięcznie, ale nie płaczę że to z powodu opodatkowania i wszystko by się udało gdyby nie ten przeklęty ZUS
Naprawdę mógłbym się bawić w wklejanie JKM itd. ale mi się nie chcę. To jest znowu w zabawę w stylu "wyrwane z kontekstu" czy "to nie jest zdanie calej partii". Ględzenie o ZUS, regulacjach i podatkach to jest klasyk Konfederacji i jej poprzedniczek. No ale tu znowu też walniesz hasło, że to przecież nie Konfederacja tylko inny twór JKM.


@TheKirghizLight: Chyba jednak ci się chce skoro założyłeś wątek. Przestań po prostu
@Kryspin013: Dlaczego? Bo robią wywiady z ludźmi o różnych przekonaniach i postawach? xD

Dla mnie to wykopywanie nagłówków z onetu tylko pokazuje, że spora część użytkowników tego portalu to analfabeci.
Ostatnio mnie #!$%@?ło jak z 500 wykopów wleciał nawet nie artykuł, tylko manipulacja autora wykopaliska, że onet próbuje wmówić, że w Polsce jest mniej bezpiecznie niż w Szwecji. Prawda była taka, że robili wywiad z Polakiem mieszkającym w Szwecji o ostatnich
No to albo słaby biznes, skoro nie warty waszego czasu, albo jesteście leniwi ¯\(ツ)/¯


mnie tez nie chce się pieprzyc we freelancing dla 2k miesięcznie, ale nie płaczę że to z powodu opodatkowania i wszystko by się udało gdyby nie ten przeklęty ZUS


@Leniek: No spoko. Różnica jest taka że nam się nie chce pieprzyć w to z powodu opodatkowania, pełnej księgowości i zusu :D tak przecież każdy prowadzi swój biznes
@TheKirghizLight: Ty cały czas stawiasz jakieś chochoły w które sam uderzasz w stylu

Konfederacji gloszą to jakieś naiwne przekonanie, że kapitalizm da się cofnąć i rozproszyć. Nie da. Wynika to z krzywych. To już dwa wieku temu rozumiał Marks.


Zwyczajnie jako jedyna partia mówią oni jawnie, że społeczeństwo jest cały czas przekupywane ZA SWOJE WŁASNE pieniądze - jedyne co oni mówią moim zdaniem, to że ich celem jest aby aparat państwowy
Chyba jednak ci się chce skoro założyłeś wątek. Przestań po prostu kłamać ;3


@podjad3k: Tak, kłamię. Likwidacja ZUS, podatków i koncesji to nie jest i nigdy nie był stały element narracji politycznej prowadzonej przez środowiska "wolnościowe". A jeśli takie sytuacje miały miejsce to był hehe żarciki.

@PiesLat2230 Rozumiem, że trzymanie składu broni od tak sobie uważasz za bezpieczne? Co o tym np. sądzi sąsiad to nie ma znaczenia, a jak wybuchnie?
Tak, kłamię. Likwidacja ZUS, podatków i koncesji to nie jest i nigdy nie był stały element narracji politycznej prowadzonej przez środowiska "wolnościowe". A jeśli takie sytuacje miały miejsce to był hehe żarciki.


@TheKirghizLight: Przecież ty walczysz z twierdzeniem, że przez ZUS, UE, podatki i regulacje nie można wejść na rynek. Nadal czekam na przykłady takich wypowiedzi. Od początku ci piszę, że postawiłeś chochoła i z nim walczysz. Teraz napisałeś coś zupełnie
Rozumiem, że trzymanie składu broni od tak sobie uważasz za bezpieczne? Co o tym np. sądzi sąsiad to nie ma znaczenia, a jak wybuchnie? To co tam, zdarza się.


@TheKirghizLight:
Ryzyko wybuchu składu broni jest praktycznie zerowe. Szczególnie w detalicznej sprzedaży. Większą krzywdę można zrobić stacją paliw, salonem aut elektrycznych czy o zgrozo - sklepem z gaśnicami ;)
no widzisz. To nie rzeczywistość ma się dopasowywać do twoich pomysłów i okazji, tylko Ty musisz się dopasować do rzeczywistości


@Leniek: Więc się dopasowuję. Zmniejszając PKB ;)
Nie rozumiem w czym rzecz - chcę ułatwienia dla ludzi którzy chcą.
Ty najwyraźniej, chcesz by było tak samo trudno lub trudniej?
@PiesLat2230: Ludzie w sytuacji twojej lub mojej którym się niechce dla kilkunastu K rocznie nie potrzebują ułatwień. Ci którzy nie mają tak komfortowej sytuacji maja ułatwienie w postaci działalności nierejestrowanej i innych ulg na rozpoczecie działaności.

Spokojnie, nie zmniejszasz PKB, rynek nie lubi pustki i niewidzialna ręka sama wyreguluje, nie prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież ty walczysz z twierdzeniem, że przez ZUS, UE, podatki i regulacje nie można wejść na rynek. Nadal czekam na przykłady takich wypowiedzi. Od początku ci piszę, że postawiłeś chochoła i z nim walczysz. Teraz napisałeś coś zupełnie innego. Podobno nie powinniśmy tłumaczyć złą wolą tego co można wytłumaczyć głupotą, więc przyjmę, że masz problemy z zrozumieniem czytanych czy słyszanych komunikatów.


@podjad3k: To nie moje twierdzenie. Dobrze o tym wiesz, ale
To coś jak stwierdzenie, że skoro każde A jest B, to każde B jest A, z czego wynikałoby, że skoro każdy nauczyciel to pracownik oświaty, to każdy pracownik oświaty to nauczyciel. Tego typu gierki logiczne to nie ze mną.


@TheKirghizLight: taką samą gierkę sobie urządziłeś ale widzę nie zauważasz tego. Przekonanie o złym wpływie ZUS, podatków i regulacji na biznes to nie to samo co chęć zakładania własnego biznesu gdyby tylko