Wpis z mikrobloga

Zgodnie z doktryną wyborców Konfederacji wolny ryneczek jest wtedy, gdy nie ma ZUSu, podatków i koncesji. Jak się je tylko zlikwiduje to każdy wybitny wyborca Konfederacji stanie się bardzo bogaty wchodząc na ryneczek i zarabiając kupę pieniędzy. Z ciekawości więc pytam na jaki ryneczek chce dokładnie wejść wyborca Konfederacji? Na jakim to ryneczku złe przepisy i regulacje uniemożliwiają mu działanie? W kwestii ZUSu i podatków to po ich likwidacji czeka prywatna służba zdrowia i nowe ciekawe ceny, jeśli chodzi o emerytury to wiadomo, że każdy wielki biznesmen sobie sam odłoży z pensji, jak nie będzie podatków to wszystko będzie prywatne np. szkolnictwo czy choćby drogi, a prywatne drogi już mamy vide niektóre autostrady i ceny bardzo, ale to bardzo ciekawe. Tym samym ZUS i podatki są bez znaczenia, bo nowe koszty będą co najmniej takie same (dajmy takie optymistyczne założenie).

Tak więc na jaki to rynek dzisiaj wyborca Konfederacji nie może wejść przez te regulacje? Co?
#antykapitalizm #konfederacja #bekazprawakow #polityka
  • 80
taką samą gierkę sobie urządziłeś ale widzę nie zauważasz tego. Przekonanie o złym wpływie ZUS, podatków i regulacji na biznes to nie to samo co chęć zakładania własnego biznesu gdyby tylko nie było tych złych wpływów.


@podjad3k: Czyli jest jeszcze gorzej. Uwielbienie dla pana Janusza Pszyszymbjorcy jest tak wielkie, że nie rozchodzi się o swój partykularny interes, tylko dobrodzieja, życze więc dalszego miłowania łaskawcy.

No skoro głoszą to daj przykład. Pewnie
Czyli jest jeszcze gorzej. Uwielbienie dla pana Janusza Pszyszymbjorcy jest tak wielkie, że nie rozchodzi się o swój partykularny interes, tylko dobrodzieja, życze więc dalszego miłowania łaskawcy.


@TheKirghizLight: Znów sobie chochoła stawiasz xD nie czytam nawet dalej, mamie opowiedz o swoich teoriach pewnie chętnie posłucha ;3
Ludzie w sytuacji twojej lub mojej którym się niechce dla kilkunastu K rocznie nie potrzebują ułatwień. Ci którzy nie mają tak komfortowej sytuacji maja ułatwienie w postaci działalności nierejestrowanej i innych ulg na rozpoczecie działaności.


No a jednak potrzebują w mojej opinii, bo skoro my czujemy że coś jest nie tak, co ma czuć ktoś w gorszej pozycji finansowej? Plus, do wielu takich operacji jest potrzebna spółka / jdg / inna forma
co ma czuć ktoś w gorszej pozycji finansowej?


@PiesLat2230: ktoś w gorszej pozycji finansowej, jak napisałem wyżej ma zupełnie inne obciązenia fiskalne (mniejsze) niz ja czy Ty gdybysmy mieli rozszerzyć działalność. A i jak się trafi opłacalna fucha to ją robię zwyczajnie na podstawie umowy o dzieło. Poważnie, nie ma tragedii, znacznie poważniejszym problemem jest np. brak odliczenia skłądki od podstawy opodatkowania, czy kwota wolna od podatku niższa od minimalnego wynagrodzenia.
@Leniek:

kwota wolna od podatku niższa od minimalnego wynagrodzenia.


@Leniek: To dla mnie jest majstersztyk normalnie :D
W ogóle, jestem zdania że dałoby się zwiększyć wpływy do budżetu i jednocześnie zwolnić ludzi zarabiających nawet średnią krajową z opodatkowania. Gdzieś kojarzę że czytałem badania które mówiły mniej więcej coś w stylu
"Zwiększenie kwoty wolnej, jest pozytywnie skorelowane z zwiększonymi wpływami do budżetu"

W sumie zwykła sprawa, zamiast 4k jak dostaniesz 6k,
no może nie do średniej, no ale opodatkowanie najniższej PITem to zwyczajne #!$%@?ństwo


@Leniek: ogólnie PIT to #!$%@?ństwo - podoba mi się jakaś teoria która w latach 20 była popularna w USA, że tak na prawdę państwo powinno być finansowane przez podatki za "land ownership" - no bo jeśli nic nie masz, to czemu masz płacić podatki?
Jest generalnie sporo za, sporo przeciw - ale gdyby był podatek wynoszący sensowny procent
@PiesLat2230: Kataster od 3. mieszkania rozwiązałby wiele problemów. Nie dość że możnaby zejść z PITu bez uszczerbku dla budżetu, to uzdrowiłoby choc nieco mieszkaniówkę.

Ale dobra, chyba wyczerpaliśmy temat. Miłego dnia
Najbardziej lubię jak ktoś sobie coś wymyśli i później z tym walczy xD


@podjad3k: No to wlasnie jak konfederacja - krolowie oblezonej twierdzy, ktorzy mogliby wszystko ale zawsze im ktos przeszkadza - a to ZUS, a to Tusk, a to PiS, a to lewactwo, a to UE, itd itd
ZUS


@podjad3k: Z czego beda zyli obecni emeryci i ludzi, ktorzy sa za starzy zeby zdazyc odlozyc na emeryture jak zlikwidujesz ZUS?

podatki


@podjad3k: Z czego utrzymasz panstwo?

zamordyzm


@podjad3k: No ale skoro nie chcesz zamordyzmu to dlaczego bronisz konfederacji?
fajnie, że sobie wymyśliłeś doktrynę wroga, przeanalizowałeś ją i obaliłeś. Najbardziej lubię jak ktoś sobie coś wymyśli i później z tym walczy xD


@podjad3k: Inspirowałeś się cytatem Stalina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nam zaś pozostaje tylko śmiać się patrząc na to widowisko, nie można bowiem nie śmiać się widząc, jak człowiek walczy z własną fantazją, rozbija własne wymysły i zarazem gorąco zapewnia, że uderza w przeciwnika.
Z czego beda zyli obecni emeryci i ludzi, ktorzy sa za starzy zeby zdazyc odlozyc na emeryture jak zlikwidujesz ZUS?


@empee: gdzie ja coś o likwidacji napisałem?

Z czego utrzymasz panstwo?


@empee: jw.

No ale skoro nie chcesz zamordyzmu to dlaczego bronisz konfederacji?


@emee: bo wszystkie inne partie go wprowadzały?
ZUS

gdzie ja coś o likwidacji napisałem?


@podjad3k: A, to taki żart był z tym likwidowaniem? Slawek to ty? xD

No to co wy chcecie z tym ZUSem zrobić? Jak chcecie to rozwiązać? Bo ze obecny system nie działa to wiedza wszyscy tylko nie ma z niego wyjścia. Wiec słucham, konkrety.
@empee przecież problem ZUS jest wymyślony według tego co pisałeś chwilę temu to co ty chcesz poprawiać jak jest cool.

Jak chcesz wiedzieć jaki jest plan na ZUS konfederacji to może ich zapytaj lub poszukaj w internecie, czemu mnie pytasz? Ale ty nie chcesz wiedzieć przecież, ty już wszystko wiesz, tak samo jak OP.