Wpis z mikrobloga

co jest w konstytucji o aborcji?


@Rga79: Jest wyrok TK z 97. To wszystko jest skomplikowane. Bo jak inaczej? Nowy TK i nowy wyrok, że konstytucja nie zabrania. Wtedy na dzień dobry jest prawo do aborcji w wypadku ciężkich warunków i można myśleć o nowej ustawie.
@RozkalibrowanaTurbopompa: i jaka tutaj ma być niby logika? kto normalny robi dziecko po to żeby w razie w móc zrobić aborcję xd


Każdy normalny, który wie że ciężko upośledzone dziecko (w tym Down) to całkowite zniszczenie rodziny, trauma i katorga aż do śmierci (jego lub rodziców)

liberalizacja prawa aborcyjnego będzie miała dokładnie 0 przełożenie na dzietność - czyli nieznacznie mniejsze niż 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@
@RozkalibrowanaTurbopompa jestem sobie w stanie wyobrazić mechanizm takiego wpływu: bardziej lekkomyślny seks, bo „jak coś to aborcja”, a jak przyjdzie co do czego to jednak urodzą, bo decyzja o aborcji raczej nie jest decyzją bez konsekwencji.
Sytuacja na zachodzie nie odzwierciedla Twojej teorii.


@kamil150794: ale który kraj masz na myśli? nie wiedziałem że któryś jeszcze wprowadził zakaz aborcji godny państw wyznaniowych i później go zniósł, a do takiej sytuacji się odnosisz, a nie jakiejś kompletnie z czapki nie pasującej do naszej, prawda?
@kamil150794: ale czy do ciebie dociera że porównujesz dwie kompletnie różne sytuacje? może nie zrozumiałeś w czym problem za pierwszym razem to mogę jedynie powtórzyć, jak waytłumaczyć to jeszcze prościej nie mam pomysłu:

ale który kraj masz na myśli? nie wiedziałem że któryś jeszcze wprowadził zakaz aborcji godny państw wyznaniowych i później go zniósł, a do takiej sytuacji się odnosisz, a nie jakiejś kompletnie z czapki nie pasującej do naszej, prawda?
@kamil150794: powtórzę pytanie bo jak widać dalej nie zrozumiałeś:

ale który kraj masz na myśli? nie wiedziałem że któryś jeszcze wprowadził zakaz aborcji godny państw wyznaniowych i później go zniósł, a do takiej sytuacji się odnosisz, a nie jakiejś kompletnie z czapki nie pasującej do naszej, prawda?

zdradzisz w końcu do którego kraju w takiej sytuacji się odnosisz? czy po prostu porównujesz dwie kompletnie różne sytuacje i bredzisz od rzeczy pod
@kamil150794: jesteś strasznie ograniczony, od samego początku piszę o konkretnej sytuacji, ty rzucasz jakieś porównania z czapki dwóch zupełnie różnych sytuacji i szok że nie mam zamiaru odnieść się do aż takiej bzdury, przypomnę do czego mnie zawołałeś skoro już udajesz że nie pamiętasz:

zaostrzenie wśród znajomych zniechęciło osoby rozważające drugie oraz kolejne dzieci, większość nie jest pierwszej młodości a to jak wiadomo różnie bywa, woleli zrezygnować niż ryzykować życiem, jak
Pamiętam doskonale. I podtrzymuję


@kamil150794: to podasz w końcu te kraje o których cały czas piszesz i udajesz że podajesz je jako przykład, czy w końcu dociera do ciebie że nie ma takiego kraju i sytuacja jest nieporównywalna?