Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia
#muzyka poważna to nadmuzyka i nikt nie może temu zaprzeczyć.
mowie to jako były wannabe-rock'n'rollowiec, gitarzysta, ktory za durnej młodości darzyl gleboka pogarda wszystko co nie polega na szarpaniu drotow, najlepiej z przesterem, za szczyt kompozycji uwazal zmienne metra dream theater, a piękna - ballady Stinga.

Odkrywam juz od paru lat wspaniałe dziedzictwo Europejskiej muzyki.
Zakochałem się w muzyce dawnej, śpiewie gregoriańskim, zachwyciłem Bachem, mszami Mozarta, uwielbiam koncerty schumanna i każdemu polecam taki powrót do tych źródeł piekna.

Zaprawdę powiadam Wam, Muzyka skończyła się na początku XXw na impresjonistach, a muzyka rozrywkowa więcej ma wspólnego z rytuałami plemiennymi niż że sztuką.

pokażcie sobie i Waszym dzieciom klasykę, a ten pokręcony świat zacznie wracać do normalności.

#muzykaklasyczna #romantyzm
reventon - #niepopularnaopinia
#muzyka poważna to nadmuzyka i nikt nie może temu zapr...

źródło: large_0000_orchestra-kratochwill300-crop-adj

Pobierz
  • 79
@reventon: Muzyka instrumentalna jak każda inna, są lepsze i gorsze utwory. Niech każdy słucha to czego chce ale z racji, że muzyka wpływa na klimat/nastój, niewiele osób lgnie do muzyki poważnej. Raczej wolą relaks czy wyluzowanie niż bycie śmiertelnie poważnym ¯\(ツ)/¯
mowie to jako były wannabe-rock'n'rollowiec, gitarzysta, ktory za durnej młodości darzyl gleboka pogarda wszystko co nie polega na szarpaniu drotow, najlepiej z przesterem, za szczyt kompozycji uwazal zmienne metra dream theater, a piękna - ballady Stinga.


@reventon: nawet nie wiem jak to skomentować bo to zdanie tak bardzo sensu nie ma... większość znanych gitarzystów wzoruje się na muzyce klasycznej, Jordan Rudess z Dream Theater o którym przecież tu wspomniałeś jest muzykiem
Wg mnie adwokaci jednej i drugiej strony padli ofiarą błędu poznawczego, bo to nie jest kwestia gatunku muzyki tylko człowieka, który tę muzykę tworzy. I tak się składa, że jeśli początków muzyki zachodniej poszukamy gdzieś w XVI w. w renesansie, to okaże się, że ma ona jakieś 500 lat. Geniusze przytrafiają się w populacji mniej więcej ze stałym prawdopodobieństwem, więc z konieczności więcej dobrej muzyki dotrwało do naszych czasów z kiedyś, niż
okresie klasycznym też komponowano "disco-polo" tylko się nie zachowało


@laoong: jakby pominąć, że wtedy tylko arystokracja mogła sobie pozwolić na naukę muzyki bo mieli na to pieniądze i czas zamiast pracować za miskę kaszy od rana do wieczora codziennie 6 dni w tygodniu to przyznałbym ci rację
muzyka "poważna" (xD) to nudne gówno robione na jedno kopyto. Dopiero od XX w. coś się zaczęło dziać ciekawego w muzyce, a XXI w. to dopiero jest złoty okres, a będzie jeszcze lepiej. Teraz tworzenie muzyki nieporównywalnie bardziej powszechne i dostępne. 1000x więcej ludzi tworzy muzykę dziś niż 200 lat temu i mają do tego znacznie więcej lepszych narzędzi. W jeden dzień powstaje teraz więcej arcydzieł niż przez rok za czasów muzyki
@reventon: Czyli jak rozumiem, dla ciebie cały okres modernizmu i awangarda to już nie muzyka? A wtedy właśnie powstały najbardziej radykalne i wymagające dzieła, przy których Mozart brzmi jak muzyka do reklam Hyundaia ()
@reventon

zasadniczy blad jaki robisz, to nazywanie muzyki klasycznej 'powazna'.
ZLE. muzyka klasyczna moze byc powazna, a moze byc i niepowazna, ekstremalnie wesola ;)
istnieje takze powazna muzyka nie klasyczna, np. rockowa - jak king crimson
czy elektroniczna jak KAS:ST itp :>

p.s. a takze muzyka wymykajaca sie klasyfikacjom, oczywiscie .. :
p.p.s. firefox + ublock orgin - u mnie dziala na yt :>
zat4ra - @reventon 

zasadniczy blad jaki robisz, to nazywanie muzyki klasycznej 'pow...