Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia
#muzyka poważna to nadmuzyka i nikt nie może temu zaprzeczyć.
mowie to jako były wannabe-rock'n'rollowiec, gitarzysta, ktory za durnej młodości darzyl gleboka pogarda wszystko co nie polega na szarpaniu drotow, najlepiej z przesterem, za szczyt kompozycji uwazal zmienne metra dream theater, a piękna - ballady Stinga.

Odkrywam juz od paru lat wspaniałe dziedzictwo Europejskiej muzyki.
Zakochałem się w muzyce dawnej, śpiewie gregoriańskim, zachwyciłem Bachem, mszami Mozarta, uwielbiam koncerty schumanna i każdemu polecam taki powrót do tych źródeł piekna.

Zaprawdę powiadam Wam, Muzyka skończyła się na początku XXw na impresjonistach, a muzyka rozrywkowa więcej ma wspólnego z rytuałami plemiennymi niż że sztuką.

pokażcie sobie i Waszym dzieciom klasykę, a ten pokręcony świat zacznie wracać do normalności.

#muzykaklasyczna #romantyzm
Pobierz reventon - #niepopularnaopinia
#muzyka poważna to nadmuzyka i nikt nie może temu zapr...
źródło: large_0000_orchestra-kratochwill300-crop-adj
  • 79
@reventon: Mozart i Chopin są fajni, reszta nudy.

A w ogóle ten wpis to brzmi troche tak jakbyś sobie wymyślił, że teraz bedziesz słuchać poważnej muzyki żeby uchodzić za mądrego a za jakiś czas wrócisz do rocka.
uwielbiam różne gatunki muzyczne łącznie z muzyką klasyczną i nie uważam że klasyczna jest jakaś bardziej wyjątkowa od innych. Każda muzyka to dla mnie rodzaj sztuki ułożenie nut, które jest jest tak cudowne, że moja dusza się raduje np. słuchając ostatniego albumu tool ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Yenn_z-Wyspy7Slonc:
W gruncie rzeczy jest coś magicznego w klasycznej muzyce, tym bardziej dlatego, że jej twórcy nie mieli do
@Pandillero: Wśród arystokratów też byli wątpliwego talentu kompozytorzy oraz ludzie o wątpliwym guście muzycznym. Tak jak i teraz pieniądze nie muszą iść w parze z wysublimowanym talentem, czy gustem. Działo się to jednak na o wiele mniejszą skalę, więc można w sumie przyznać, że teraz potencjalnemu geniuszowi jest łatwiej odnaleźć się w swojej pasji, niż kiedyś (jak się nie urodziłeś w odpowiedniej klasie, to mogły ci co najwyżej widły grać jak
Nie wydaje mi się, żeby teraz żył ktoś choć zbliżonego kalibru, więc nie ma teraz tworzonej muzyki o podobnej klasie


@laoong: Istnieją tylko trzeba przestać być ignorantem i nie nazywać dzisiejszej muzyki komerchą czy czymś w tym rodzaju. Pierwsze lepsze źródło takich geniuszy: gala rozdania nagród Grammy. Na skalę Polski mielibyśmy galę Fryderyków gdyby nie to, że między nominowanymi a komisją mamy kolesiostwo i nagrody rozdaje się tym artystom, z którymi
@Pandillero: No wiesz... żeby stwierdzić czy ktoś był kalibru Mozarta to trzeba poczekać ze dwieście lat i dopiero ówcześni ocenią, czy kompozycje były porównywalne jakościowo. Bo to, że ktoś teraz ma jakąś Grammy, a za 5 lat jak nic nowego nie wyda to już słuchają go tylko turbofani, to tak słabo wróży.
@tajemnica_poliszynszyla: w muzyce klasycznej bardzo często rytm wynika z muzyki. W tym co mamy teraz jest na odwrót tj. rytm to fundament, Oba podejścia są dobre i oba dostarczają innych wrażeń. Przykładowo rytm wynikający z muzyki może być bardziej chwiejny co jest środkiem artystycznym
@reventon: Ciekawe co będzie jak usłyszysz połączenie muzyki klasycznej z metalem. Do tego najlepiej opero-powermetalowy głos z elementami death metalu. To jest dopiero szczyt doznań audio-akustycznych