Wpis z mikrobloga

Niestety ale większość wyborców pisu to ludzie w stylu "daj daj daj". Ich gówno obchodzi, że ceny idą w górę. W ogóle nie mają pojęcia dlaczego i cieszą sie z dodatkowych socjali. Matki cieszą się bo stary większą wypłatę z kołchozu przyniesie, ale nie zastanowi sie, że to skutkuje podwyższeniem cen w sklepach. Pracownik zarabiajac wiecej zmusza szefa by ten przerzucił koszta produkcji na klienta końcowego i taki łańcuch idzie.
@archi999: to weź sobie nauczyciela dla porównania

Minimalne wynagrodzenie nauczyciela z wykształceniem wyższym (tytuł magistra) i przygotowaniem pedagogicznym wynosi na dzień 1.09.2023: dla nauczyciela dyplomowanego - 4550 zł brutto, dla nauczyciela mianowanego - 3890 zł brutto, dla nauczyciela początkującego - 3690 zł brutto
@Zarzutkkake:

W ogóle nie mają pojęcia dlaczego i cieszą sie z dodatkowych socjali.


jeśli myślisz, że ceny idą w górę od socjali albo od podwyższenia płacy minimalnej to niestety ale też nie masz pojęcia czemu ceny poszły w górę.

Matki cieszą się bo stary większą wypłatę z kołchozu przyniesie, ale nie zastanowi sie, że to skutkuje podwyższeniem cen w sklepach.


jakieś dane na to z polski?

Pracownik zarabiajac wiecej zmusza szefa
@freeszpak

pracownik ma tylko dlatego pracę, że sprzątaczka sprząta. Gdyby nie to, wszystko by zarosło brudem i nieczystościami i pracownik biurowy nie miałby jak wejść do swojego biura


Hahaha, lol, żartujesz sobie gościu czy co? Nie umniejszam pracy sprzątaczek, ale bez przesady...
jak ktod zarabja 6-7k brutto i nie dostanie znaczej podwyzki kosztow to bedzie jak naplucie na morde.


@Volantie: no elo. Widze, że mówi się tu m.in. o mnie to już powiem jakie są moje odczucia: ja już teraz powoli czuję tą soczystą, flegmatyczną mele dotykającą mojej twarzy. Co lepsze - jeszcze pół roku temu rekruterzy na LI zapychali mi skrzynkę jakimiś lepszymi bądź gorszymi ofertami. Teraz nie dość, że nikt nie
  • 0
@Kamokamo nie chcialem tą melą obrazić, ale taka jest prawda.
Generalnie ja na b2b jestem, ale jeszcze na tej uldze 2 letniej, ale i tak na podobnym wozku jezdzimy...

:/ jaka branza ?
rzeciez z calym szacunkiem jak ktod zarabja 6-7k brutto i nie dostanie znaczej podwyzki kosztow to bedzie jak naplucie na morde.


@Volantie: Nie dostanie. Udział płacy minimalnej w puli wynagrodzeń sukcesywnie rośnie z każdą jej podwyżką.

W Polsce trzeba być programistą, lekarzem, prawnikiem lub wykwalifikowanym pracownikiem fizycznym (elektryk, dekarz, etc.), wszystko inne wiąże się z upokarzającą pensją i brakiem perspektyw.