Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Beekeeper: Polędwica, drogo ale smacznie, najlepiej od zaufanego źródła. Antrykot, Rostbef.. no z wielu części można robić, ale troszkę sie różni czas i sposób przygotowania Najważniejsza jest jakość i wiek mięsa.
@Ximcio: no ja właśnie chce testować różne, bo nowy jestem w stekach. Pytałem w hurtowni i kobieta poleciła mi górną zrazową, takiej podeszwy nigdy nie jadłem, wcześniej z cielęciny robiłem. Rostbef jem od 2 dni i jest spoko, teraz mam jeszcze 2 inne do testów. Do tego robię michę sałaty, więc w sumie jestem trans weganinem. Jakiej patelni i tłuszczu używasz?
Polędwica z młodego byczka. dzienna porcja 0.5kg :D


@Ximcio: Wow, to brzmi jak prawdziwa uczta dla mięsożerców! Ale biorąc pod uwagę, że to aż 0.5kg, to chyba lepiej zrobić sobie wcześniejszy trening w żuciu, żeby się zmieścić!
@Beekeeper: Patelnie róźne, jaką mam. Żeliwna, najlepiej by nie była pokryta żadnymi powłokami, ale to już trzeba umieć troszkę żeby nie przyklieić mięsa. Nie używam tłuszczy ani oleju do tego, czasami tylko posmaruję delikatnie jakimś olejem przed położeniem na patelnie i tyle
@Ximcio następnym razem możesz zjeść prosto z opakowania, po co marnować prąd lub gaz ¯\(ツ)

Tylko przypadkiem potem się do szpitala nie zgłaszaj, chcącemu nie dzieje się przecież krzywda
@Ximcio zawsze mnie zastanawia po co wy dajecie tag wege. To tak jakby wpis o jedzeniu gówna otagowac mięsożercy żeby obrzydzic ludziom dzień. Naprawdę niepojęte jak dorosły chlop może podniecać się ze je mięso i pokazywać każdemu kto nie je mięsa ZE TO MIESO


@swinkapl: op to jakiś niedorozwinięty atencjusz, co koniecznie chciał wywołać burzę tagując w ten sposób. Będąc mięsożercą też nim gardzę. Szkoda strzępić języka, bo tylko wykopuje to