Wpis z mikrobloga

@Ximcio:
striggerowałem się, pomimo że jestem mięsożercą xD

Po pierwsze - kawał mięsa smażonego w całości nie jest stekiem.
Po drugie - nie widać przypraw na zewnętrznej stronie, nie posoliłeś ani nie popieprzyłeś przed smażeniem? Błąd.
Po trzecie - nie rozumiem koncepcji blue-rare przy tak grubych kawałkach mięsa. Po co smażyć mięso, jeśli tak naprawdę chcesz je spożyć na surowo? No i blue rare też jest stopniem wysmażenia i ma swoje
@adamczo: Nie miałbyć to typowy stek bo to "pozostałość" po poprcjowaniu polędwicy, nie da sięz tego zrobić steka bo po prostu ma za mały "obwód" i by stek musiałbyć mikro. Po Drugie, jak wiesz, jest kilka "szkół" co daje przyprawy przed i po obróbce, pieprzu nie daję bo może się spalić i daje gorzki posmak. Przy tym kawałku nie przykładał się człowiek, ponieważ nie było do czego. Jak zauważasz, nawet w
A gdzie mam bekę z tych co nie jedzą? :D


@Ximcio: A gdzie w ogóle masz łeb? Zapytajmy najpierw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie rozumiem koncepcji blue-rare przy tak grubych kawałkach mięsa


@adamczo: A ja np. lubię blue-rare tego rodzaju. Trochę jak tatar przed obróbką. Obsmażenie zmienia i urozmaica smak, więc trudno powiedzieć, że to bez różnicy z jedzeniem kawałka mięsa całkiem na surowo. Mięso powinno
@Ximcio:

Przy tym kawałku nie przykładał się człowiek, ponieważ nie było do czego


O Chryste, polędwica wołowa i OP pisze że "nie ma się do czego przykładać". Na serio, zatkało mnie, brak mi słów. Dobry troll, dwa razy striggerowac w jednym wpisie to sztuka, 7/10

jak wiesz, jest kilka "szkół"


Niby tak, ale to tak samo jak z ewolucjonizmem i kreacjonizmem. Jest parę "szkół", ale tylko jedna legitna. Zresztą, moja matka
@adamczo: Jeśli chcesz, to Ci sprzedam takie "kawałki" z polędwicy po 60-70zł za kg. To co ma iść na steki to idzie, reszta jak zostaje, to jest po prostu dodawana do innych dań jak bigos czy jakiś chłopski garnek. To są kawałki które nie nadają się na steki. Rozumiem, że polędwica jest super droga i szlachetna... ale Jeśli masz coś swojego i w ilościach takich jak niektórzy mięso z kurczaka... to