Wpis z mikrobloga

Czy 1500 /m2 wystarczy?


@Maxior99: juz bylo przerabiane duzo razy ostatnio - zestaw kuchenny obi 2k, agd z odzysku 1k, pralka frania 300pln, nie rob tez plytek/parkietow (gumolit latwiej dociac i mozna np. na pinezki zamontowac). Nie daj sie naciagnac, wszystko da sie zrobic do 500pln z metra w standardzie srednim lub premium (ale to juz sie ocierasz o gorna granice budzetu, bo trzeba dobrac ladne lampy)
@Maxior99: myślę, że tak bezpiecznie to 5k / 6k za m2. To takie realne założenia na rok 2023 i aktualny poziom inflacji. A warto dodać, że za rok będzie jeszcze drożej, także ten zapas wcale nie będzie taki duży i może się okazać, że nawet to nie wystarczy.
Architekt aktualnie wyliczyl u mnie widełki 3-3,5k/m2 za średni standard (co rozumiem przez poziom wyżej niż Ikea/Castorama, meble na wymiar, ale też materiały bez wydziwiania, dostępne w polskich sklepach budowlanych) - za pół roku powiem, czy się zmieścił ;)
Moze poszukaj ukrainskich ekip, nie mam namiarow, meble zlozysz sam z IKEA, blaty poza IKEA tansze, wyjdzie cie mysle lekko 5k taniej i gwarancja 25 lat. Co reszty sie nie wypowiem, kafelki z outletu jakies dorwij, byle rowne. Nie kupuj po zlodziejskich cenach.