Wpis z mikrobloga

@Maxior99: jak robisz w IT jako senior klepacz kodu to moze i tak, mnie wyszla IKEA w fajnej cenie i wyglada OK ale wiadomo lekkie kompromisy zawsze beda. To masz hajsu jak lodu i tylko pytasz? To kuchnie Si-Matic, RUST polecam.
  • Odpowiedz
  • 0
@marsjanin2012: chce przeznaczyć 600k z oszczędności i reszte w kredycie więc pytam
Oczywiście wolałbym jak najmniejszy kredyt bo nie lubię mieć zobowiązań
Rata kredytu i tak będzie spłacana z pieniędzy z wynajmu ale czym mniejszy kredyt tym lepiej
  • Odpowiedz
@Maxior99: Jedni tu piszą, że robią za 2000 inni, że bez 4000 za metr nie podchodź.

Prawda jest taka, że dużo zależy od Twojego projektu. Jeśli masz dużo gniazdek do przeniesienia np. to koszt jest znacznie wyższy niż jakbyś miał je do razu tak jak chce developer. Pytanie do jakiego poziomu chcesz wykończyć.

Dużo można oszczędzić na łazience jak nie będziesz kombinował z najdroższymi kafelkami. Do tego pytanie do jakiego poziomu
  • Odpowiedz
  • 0
@Darth_Gohan: No to mieszkanie 4pokojowe
Pytanie czy nie połknąć te żabę na początku i później już resztę życia mieć spokój (nie planuje już przeprowadzek)?
2500 zł /m2 to spoko cena by była
Też nie mam totalnie pomysłu na aranżacje więc jakiś architekt wnętrz chyba by się przydał żeby z tego kupa nie wyszła, co sądzisz?
  • Odpowiedz
  • 0
@Tiab: nie mam hajsu jak lodu ale biedny też nie jestem
Kwestia tylko ile kredytu wziąć bo wolałbym się nie wyplukiwac ze wszystkich oszczędności
  • Odpowiedz
ok z tym 1500 to wziąłem z oferty atal (przy swoich mieszkaniach oferuja wykonczenia w takich cenach) ale rzeczywiście to zbyt optymistyczne


@Maxior99: wez pod uwage ze oni moga hurtowo zamawiac materialy, maja sprawdzonych ukraincow pod reka, obowiazuje nizszy vat przy takim wykonczeniu i nie zajmuja sie nawet kuchnia/oswietleniem/karniszami/roletami/prawdopodobnie tez zmianami lokatorskimi (jesli inwestycja jest zaawansowana) etc. Pomijamy tutaj tez takie podstawy jak stol, krzesla, lozko, szafy, materac, biurka, fotele do
  • Odpowiedz
ok z tym 1500 to wziąłem z oferty atal (przy swoich mieszkaniach oferuja wykonczenia w takich cenach) ale rzeczywiście to zbyt optymistyczne


@Maxior99: Zobacz sobie co obejmuje takie wykończenie. Nie ma kuchni, sprzętów, mebli, klimatyzacji, czyli absolutnie minimum drugie tyle jest potrzebne. Ogólnie z gadką o kosztach wykończeń jest o tyle problem, że ludzie potrafią rzucać kwoty typu 1k/m2, gdzie potem właśnie okazuje się, że za te 1k prawie nic jeszcze
  • Odpowiedz
@Maxior99: Jak się nie znasz na tym kompletnie to weź architekta. Tylko wtedy dolicz, że do każdego metra on też doliczy swój hajs.

2500 zł m2 to mówię minimum jest. Prędzej będzie koło 3 k, ale przy 4 pokojowym mieszkaniu mimo wszystko to się ciut inaczej rozkłąda niż przy 2 pokojowym. Najdroższy jest kibel i kuchnia. Kuchnię widziałem ludzi którzy robili za chore ceny w stylu 80 k i takie które
  • Odpowiedz
@Maxior99 Lepiej założyć te 3,5 k szczególnie, że ty to dopiero za rok planujesz realizować to sporo czasu i może się pozmieniać.
  • Odpowiedz
@Maxior99: dużo zależy od standardu w jakim chcesz to wszystko zrobić. Jestem na etapie wykańczania i serio rozpiętość może być gigantyczna. Przykładowo AGD - możesz kupić pralkę normalnego producenta za 2 - 3 tysiące, a możesz kupić miele za 7-10. Kwestia ścian - czy są gotowe do malowania, czy wcześniej chcesz jeszcze zrobić gładzie. Przeróbki elektryki, hydrauliki. Za prosty aneks zapłacisz mniej niż za zabudowę długiej kuchni. Mając wybrane mieszkanie, warto
  • Odpowiedz
@Maxior99: nie słuchaj #!$%@? o 6 k za metr, to chyba jak bierzesz wszystko co najdroższe. Dużo zależy czy będziesz coś robił samemu czy wszystko zlecasz. Ja liczę obecnie 2k za metr u siebie i myślę że się zamknę, ale zlecam tylko łazienkę i elektrykę. Gładzie, malowanie, panele zrobisz sam. 1,5 k jest moim zdaniem realne, chyba że to jakieś małe mieszkanie. Wiadomo że to nie będzie jakiś standard premium, ale
  • Odpowiedz
@Maxior99: nie wykanczam z architektem, z opowiesci znajomych wnioskuje ze bardzo latwo przy nich poplynac. No ale sam mialem dosc dobra koncepcje jak wszystko powykanczac i od dluzszego czasu ogladalem jakies wnetrzarskie duperele o tym jakich bledow nalezy unikac w kuchni/lazience. Jak nie czujesz sie z tym komfortowo, to oczywiscie szukalbym pomocy. Tez dobieranie materialow moze byc trudne, w zyciu bym np. nie zamowil gresu albo parkietu bez zobaczenia ich obok
  • Odpowiedz
  • 0
@rosomak94: mogę,ale mam wstręt do kredytów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogę też wypłukać się całkowicie z oszczędności ale to już mega ryzyko że cos się nieprzewidywanego wydarzy i będzie lipa
  • Odpowiedz
nie słuchaj #!$%@? o 6 k za metr, to chyba jak bierzesz wszystko co najdroższe


@czlowiek_klapek: 6 k za metr to nie jest nawet to samo województwo co najdroższe rzeczy. To jest najwyżej wyższa średnia półka.
  • Odpowiedz
@Maxior99: no to musisz miec cos z w glowie ze do tego ($€) doszedles, a pytanie jak z grupek fb :D Jeden montuje kafle wielki format 3m x 1.5m i kuchnie Rust drugi robi cos z outletu i rownie dobrze moze to wygladac. Nie ma uniwersalnego przelicznika, jednen wezmie ekipe partaczy ale za to maja zlodziejskie ceny a drugi uczciwa i soldina z dobrymi cenami. Pod najem nie ma co chyba
  • Odpowiedz