Wpis z mikrobloga

@Maxior99: aha no ok ok to sorki. To ci powiem ze ok 6 lat temu myslalem nad architektem ale cena za m2 byla taka jaka zaplacilem mniej wiecej za ekipe i materialy takze sroga - pani nie tnie, nie nosi, nie klei a tylko rysuje i chce tyle kasy. Oczywiscie jak stac mozesz sie bawic, ja nie zaluje w sumie rezygnacji z tego. Wystarczy katalogi zobaczyc i pokazac dobrej ekipie. Lazienke
@Maxior99: 1500 PLN/M2 to starczy na ekipę i gotowy projekt z nadzorem (ok. 1000 PLN/M2 za ekipę i 400 PLN/M2 projekt z nadzorem)

No a to początek kosztów. Największą pozycją w kosztach często jest stolarz- czyli meble na wymiar. A jest pokusa by wszędzie je planować - na pewno lepsza opcja niż potem dokupywać szafkę z sieciówki co nie ma szans idealnie pasować.
@Maxior99: fachowiec na całe mieszkanie 20-25k. Materiały farby, szpachle itp ok 5k. Podłoga ok 80 zlm2 już jakieś fajne panele z montażem. Łazienka ok 5-7k materiały na wykończenie z armaturą na dobrym poziomie, kuchnia - ok 30k u stolarza + jakieś szafy ok 10k. + meble w zależności co chcesz, narożnik od 2-3 k znajdziesz, ale możesz taki za 25. Jakiś tv - 3k, szafka pod RTV od 1-10k. Stolik kawowy
@Lysyzgrzywka: + szukaj firm z ościennych miejscowości powiatowych - na samej podłodze i drzwiach oszczędziłem jakieś 5k i firma dojechała 50km - te same panele, te same drzwi - tyle więcej wołał bel-pol, a tyle mniej firma która od nich bierze panele i drzwi xd
@Lysyzgrzywka: tak samo stolarz (poznański salon premium kuchni wycenił na 70-80.000). Stolarz z polecenia ogarnął zajebiscie za 30k a to poziom cenowy ikea. Blat droższy, ale można płytę zamówić za parę groszy, bo sam blat tutaj 9k.
@Maxior99: Powiedziałbym, że 2-3k minimum, gdzie 2 to tak trochę nierealna albo robione samemu. W górę praktycznie nie ma limitu. Realnie średni poziom licz jakoś 3-4k zależnie od fanaberii.
@Maxior99: od biedy. Ale trzeba będzie trochę rzeczy zrobić samemu. No i oczywiście mam na myśli mieszkanie powyżej 60m2, w mniejszym wychodzi trochę drożej.

Ja swoje ogarnąłem poniżej 1k/m2 ale praktycznie wszystko robiłem sam, nawet meble
@Maxior99: to jak jesteś programistą to becaluj, stać Cię XD
Ja też działam w IT, i jakoś nie miałem problemu ubrudzić rąk, ale to w sumie trochę moje hobby więc nawet z chęcią to zrobiłem