Wpis z mikrobloga

Ćwiczenia na brzuch nie spalają tkanki tłuszczowej

Idzie pomału wiosna i Janusze treningu zaczynają katować brzuch Szóstką Vadera i innymi ABS II (tak przynajmniej sądzę po wpisach na Mirko). Chłopaki, szkoda czasu i kręgosłupa na takie rzeczy. Jeśli dorobiliście się opony w zimowe miesiące to trenujcie siłowo, biegajcie, pilnujcie szamy i tłuszcz zejdzie. Ćwiczenia na brzuch nie mają tutaj kompletnie znaczenia.

Dowód. Badanie które potwierdza, że ćwiczenia brzucha nie ma sensu (pod względem spalania tkanki tłuszczowej).

Six weeks of abdominal exercise training alone was not sufficient to reduce abdominal subcutaneous fat and other measures of body composition.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21804427

#abs #trening #bieganie #dieta #mikrokoksy #silownia #januszetreningu
  • 14
@DamianParol: najgorsze jest to, że takim ludziom nie da rady nic wytłumaczyć...

kolega z pracy robi brzuszki, na moje pytanie po co, on od razu odpowiada: dobra dobra, skończ już gadać o tych brzuszkach (bo już kilka razy tłumaczyłem), może nie będę miał masy, ale będzie rzeźba - koleś 185 cm, 57 kg masy xD
@DamianParol: to jak wołanie w próżnię, i tak co chwila sie będą pojawiać:

"robie ABS Ii, seby jakie polecacie spalacze tluszczu na brzuch?"

"robie weidera, ale nie mam czasu i kasy na dietę"

"robie brzuszki, co do tego na szesciopaka z cw polecacie? Nie pojde na silownie bo nie mam czasu i nie chce byc jak te mutanty dziki"

I tak w kółko :/
@DamianParol: A w każdym fitness klubie są zajęcia „Płaski Brzuch” gdzie dziewuchy robią non stop jakieś brzuszki. Z czego część grubsza może się oszukać częścią chudszą, bo nie uświadamiają sobie, że te chudsze to najczęściej klubowe weteranki, które łażą praktycznie na wszystko i dlatego ładnie wyglądają.

Mi się już nie chce z tym wojować. Zaczął teraz za mną chodzić taki kumpel - model ałszwic '43 i oczywiście na dietę (żeby chociaż