Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mlecznych do leczenia z próchnicy. Zapłaciłem 200 zł, żeby się dowiedzieć, że muszę wydać jeszcze 2,5k. Na serio to tyle kosztuje czy ja akurat wybrałem drogiego dentystę? (taki dobrze oceniany, dla dzieci). Ktoś ma doświadczenia w tym temacie? #wykop30plus #wykop40plus #dentysta #dzieci
MrSilesia - Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mleczn...

źródło: temp_file56396818699815088

Pobierz
  • 244
@MrSilesia: Już ktoś wyżej o to pytał i widzę, że nikt nie odpowiedział, więc powtórzę: czemu nie robicie tego wszystkiego na NFZ?

9. Leczenie próchnicy powierzchniowej

Świadczenie obejmuje również leczenie próchnicy początkowej.


1) https://www.nfz-szczecin.pl/files/8293__NFZ_PORADNIK_A5.pdf?PHPSESSID=4f6ae8a0444b76e2666a3b0de0f7f5af
2) https://www.infodent24.pl/strefapacjentapost/co-jest-za-darmo-u-dentysty-na-nfz-dla-dzieci-na-liscie-ponad-50-swiadczen,120549.html
3) https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/usmiechnij-sie-do-dentysty
@MrSilesia: we Wrocławiu obecnie cena sedacji to 250 a plombowanie jednego zęba mlecznego to 200. Lakowanie jednego zęba 100. Chodzimy do tej samej dentystki już ponad 3 lata i co wizytę to ceny wyższe. Ale i tak wolę tam specjalnie jechać i zapłacić więcej, bo wiem że zrobi starannie. Znalazłabym taniej ale dziecko nie lubi zmian, w innym gabinecie byłby problem.
@MrSilesia: Cenowo imo hardkor, spojrzałem w wawie na jakiegoś dentystę w okolicy i konsultacja 100zł, wypełnienie 130-170zł. (cennik dziecięcy)
Ja jak aparat zdejmowałem to w gabinecie co go robiłem to miałem 4 zęby do roboty to zapłaciłem 1250zł, gdzie jeszcze miałem wyrównanie jedynek i nadbudowę jednej dwójki. A gabinet z serii, że aparat cenowo spoko, a reszta usług niekoniecznie.
Ceny to dramat ale mam wrażenie, że odkąd powstaje coraz więcej gabinetów
@MrSilesia: no jak bachory do każdego posiłku dostają "zdrowe" soczki pomarańczowe do kanapek z nutellą albo płatków z nesquaika i tym podobne to nie dziwić się ,że gruz w gębie. Swoją drogą sam chętnie bym liczył bachory potrójnie-nienawidzę darcia mordy i braku jakiejkolwiek współpracy, a weź tu jeszcze anestezjologa znajdź ,który ci raczy przyjść na 3 godziny XD
Ceny oczywiście z kosmosu, niektóre wykopki, które piszą, że normalne, pewnie należą do tych co kupują apartamenty za 20k od metra. Parking płatny osobno. Trzeba być frajerem, żeby u takiego się leczyć. xD
Niestety próchnica może się wziąć jeszcze z czasów ciąży jak kobieta jadła syf, albo ojciec też miał próchnice. Łożysko, w którym rozwija się płód "składa sie" z tego co facet przekaże. Wiec te chore żeby u małych dzieci to nie kwestią tego, że rodzice nie dbają o żeby bobasa tylko o swoje własne w czasie jak się bombelka robi...
@MrSilesia: jak dbasz tak masz. Zmień dietę dziecka i musi myć zęby. A tak po za tym to drogo. A dentyści już nie robią konsultacji za free, a za te kilkanaście minut biorą 50-100 zł.
@MrSilesia: Sprawdz czy Twoj lekarz nie bral przypadkiem kursow od fliperow nieruchomosci, posrednikow czy fachowcow bo widac ze ma bardzi podobne praktyki a ty dales sie niezle wyruchac.