Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że zarabianie jest bardzo proste. Wystarczy tylko na przykład 50 milionów wpłacić na konto oszczędnościowe i żyć z odsetek. Nie trzeba nawet znać się na finansach.
  • 62
  • Odpowiedz
@ranking: lubię myślenie biedaków. Mieć 50mln a żyć z 5tys miesięcznie. To dokładnie pokazuje jakie niskie ambicje ma tłuszcza. 500+ piwko i taniec z gwiazdami. Mając 50mln można zainwestować w biznes i żyć jak milioner a nie jak magazynier.
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666: Ale inflacja dotyczy wszystkich, choć nie koniecznie w rónym stopniu. Jak odłożysz sobie te 50 milionów na jakieś konto 3% w skali roku to masz 1,5 miliona minus jakiś podatek. No i to jest jakiś zarobek po prostu. Z półora miliona, nawet jak masz 8% inflacji to coś się da śmiało ukręcić.

To konto 3% to i tak mega zaniżone, jak ktoś ma taki kapitał to mu się drogi otwierają
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666: to co opisujesz charakteryzuje ludzi, którzy zachłystują się pieniędzmi, które spadły im znikąd i nijak nie czują ich wartości. Jasne, 50mln można #!$%@?ć, można też wykorzystać i żyć spokojnie mając czas na milion innych rzeczy.

poza tym to nie opisuje co ja czy ktoś miałby zrobić z taką kwotą. To opisuje, że jest to tak duża kwota, że da się żyć na poziomie i wcale jej nie przejeść, choć masz
  • Odpowiedz
gdybym miał 50 milionów to, pomijając inflację, mógłbym przeżyć 10 żyć na zadowalającym mnie poziomie, bez pracy.


@Keiosss: W ciągu ostatnich 4 lat inflacja zżarłaby Ci połowę z tych 50 milionów, a Ty twierdzisz, że przeżył byś 10 zyć? Optymistycznie.

Dodatkowo nie bierzesz pod uwage, że mając takie pieniądze koszty zycia nagle diametralnie rosną, no bo nie powiesz mi, że męczyłbyś się na kilkudziesięciu metrach, jeździł kilkuletnim autem i raz w
  • Odpowiedz
@Wyso52: no inflacja sprawia, że przeżycie 10 żyć za 50 milionów jest niemożliwe, ja mówiłem o sytuacji w której te pieniądze nie tracą na wartości.

Natomiast gdybym dzisiaj dostał nieograniczoną ilość gotówki, mógł robić wszystko, to zmieniło by się tylko to, że przestał bym chodzić do pracy i pewnie złożył sobie bardzo drogiego pcta. Być może znalazł bym sposób na #!$%@? kasy, ale na chwilę obecną nie wiem na co bym
  • Odpowiedz
  • 5
@inflacja_biedaku Warren buffet, taki biedak warty ponad 100 miliardów dolarow, wypłaca sobie pensje w wysokości 100k USD rocznie i jeździ 10letnim gównem. I kto tu ma myślenie biedaka, że jak tylko się czegoś dorobi to trzeba wydawać żeby pokazać jakim się to nie jest bogatym? To właśnie biedak musi udowadniać swoją wartość nadmuchanymi zakupami ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
  • Odpowiedz
mordo, ile konto oszczędnościowe ma procent? 1.5-2? A inflacja 8%? I jeszcze podatek Belki.

Ty co miesiąc z tych 50 milionów byś tracil a nie zarabiał


@pozdroxxx666 naprawdę ktoś trzyma oszczędności na koncie?
Bierzesz lokatę która ma oprocentowanie zbliżone do inflacji. A jak masz 50 baniek to masz private banking i siedząc sobie wygodnie na przepastnym fotelu uzgadniasz warunki inwestycji.

Nie porównuj warunków w darmowych kontach co trzymasz parę, czy paręnaście tysięcy
  • Odpowiedz
ędzy. Oczywiście, 50 milionów to dużo i każdy ma inne potrzeby, ale przeważnie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli budujesz dom za 2-3 miliony. Potem chcesz mieć samochód, nie wiem za 800k. Chcesz wysłać dzieci na lepsze studia. Pomóc rodzinie itd. itd. Zaczynają rosnąć utrzymanie tego.


@p4wl: Do życia jak Warren trzeba mieć odpowiednią mentalność i dyscyplinę. 99% ludzi jak dostaje podwyżkę to od razu ją wydaje.
  • Odpowiedz
Wystarczy tylko na przykład 50 milionów wpłacić na konto oszczędnościowe i żyć z odsetek. Nie trzeba nawet znać się na finansach.


@ranking: i nawet mając te 50 milionów nic byś nie zarobił xDDDD chyba jednak trzeba się trochę znać
  • Odpowiedz
  • 3
@Herubin no właśnie, bo ma mentalność biedaka, poczuje pieniądz i musi pokazać kim to nie jest swoimi wydatkami. A kolega wyżej sugeruje że jak się ma miliony i nie wydaje to wtedy się jest biedakiem ;)
  • Odpowiedz
Warren buffet, taki biedak warty ponad 100 miliardów dolarow, wypłaca sobie pensje w wysokości 100k USD rocznie


@p4wl: te 100k to dostaje od 40lat. skrajny przypadek typa którego jedynym celem jest robienie hajsu bez korzystania z niego. Serio nie czaje czym tu się zachwycać
  • Odpowiedz
nie odbieraj tego personalnie, ale ta kalkulacja pokazuje właśnie, że myślisz z perspektywy osoby nie posiadającej nigdy większej ilości pieniędzy. Oczywiście, 50 milionów to dużo i każdy ma inne potrzeby, ale przeważnie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli budujesz dom za 2-3 miliony. Potem chcesz mieć samochód, nie wiem za 800k. Chcesz wysłać dzieci na lepsze studia. Pomóc rodzinie itd. itd. Zaczynają rosnąć utrzymanie tego.


@pozdroxxx666: Ty rozumiem masz 50mln czy
  • Odpowiedz
nie martwić się takimi pierdołami jak inflacja na poziomie 8%


@eloar: No przecież dokładnie o to chodzi, że po paru latach tak wysokiej inflacji, wartość tych pieniędzy spadłaby kilkukrotnie. Miałbyś dalej 40 milionów, ale to już nie byłaby aż tak zawrotna suma. Poza tym jeden porządny kryzys / hiperinflacja / wojna i z takiej fortuny na koncie mogłoby nic nie zostać.
  • Odpowiedz
  • 6
@inflacja_biedaku

lubię myślenie biedaków. Mieć 50mln a żyć z 5tys miesięcznie.


Myślenie biedaków to wydać wszystko na głupoty i naiwna wiara, że każdy biznes przyniesie zysk.

Nie wiem też skąd ci wyszło 5k miesięcznie? Mając 50 mln na lokacie 7%, rocznie można wyciągnąć jakieś 2,8 mln złotych zysku. To pozwala na wydatki na poziomie 200k miesięcznie i nawet trochę zostanie.

Wspomniany przez ciebie "biznes" to nie jest magiczne miejsce gdzie wystarczy włożyć
  • Odpowiedz
mając 50 milionów nie musisz nic robić, żeby żyć jak milioner


@Hrabia_Horeszko: żyć jak milioner? W sensie kupujesz jacht, auto, dom i już nie masz za co ich opłacić. Aby żyć jak milioner trzeba zarabiać miliony. Patrz ludzie co dostali spadki lub wygrane.
  • Odpowiedz