Wpis z mikrobloga

Odważyłem się i sprawiłem sobie nowy komputer. Stary zasłużył na emeryturę po 7 latach intensywnego gierczenia.
i5 14600k, 32gb ram ddr5, rtx4070ti. Fajna maszynka.
Pierwszy test, może niezbyt wymagający, ale Forza Horizon 4 w 2k ultra stabilne 165FPS. Na poprzednim miałem dropy poniżej 30 klatek.
Czuję się człowiek przez chwilę szczęśliwy.
#gownowpis
#chwalesie
#pcmasterrace
razzor91 - Odważyłem się i sprawiłem sobie nowy komputer. Stary zasłużył na emeryturę...

źródło: aaaa

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@razzor91 wszystko fajnie, ale czemu ta karta tak kurde krzywo? Żeby Ci płyty głównej nie połamała, bo karta duża a płytka malutka.
  • Odpowiedz
@razzor91: Głupio mi by było tyle płacić za komputer. Ryzen 7 5700X + Endorfy Fera + AsRock B550 Phantom Gaming 4 + Be quiet! 700W + SSD NVMe 1TB + Endorfy Regnum 400 + RTX 4070 TI. Wyszło 5000 netto a 6200 brutto. Myślę że, wydajnościowo wychodzimy na to samo a ja mam te 4 kafle w kieszeni. Oczywiście nie deprymuje ani zabieram Ci z Twojego szczęścia, tylko zastanawiam się czy
  • Odpowiedz
@razzor91: no i elegancko, ja właśnie też składam i bez karty wyszło 7k, na kartę poczekam do stycznia/lutego jak pojawią się Super, może wtedy coś się ruszy z cenami xD
  • Odpowiedz
  • 0
@MZ23: Stopka była zamontowana na maxa w dół, a i tak podnosiła kartę. Zamontowałem ją nieco inaczej i teraz jest ok, aczkolwiek muszę zamówić inną stopkę. Pisałem wyżej w komentarzach
  • Odpowiedz
  • 0
@KonwersatorZabytkow: Karta jest już poprawiona i 4070ti jeśli już - to spora różnica, cenowa chociażby. Pierwsza gra, którą odpaliłem to Forza, ale będę grał też w SpiderMany, CoDy i pewnie wszystkie większe nowości AAA. Najłatwiej jest się po prostu przypierdzielić, co nie? ;)
  • Odpowiedz
  • 5
@Devasto27: Po pierwsze, masz płytę i RAM DDR4, to już mocno obniża wydajność. Procesor słabszy wg. benchmarków o jakieś 30%, do tego chłodzenie dużo słabsze. Ja mam też 3TB dysków na PCie 4.0. Jedyne co łączy te zestawy to karta graficzna. Więc proszę mi nie zarzucać, że masz podobny zestaw za 3 koła mniej. No i nie chciałem AMD. Ja mam pod obciążeniem maksymalnym nieco ponad 60 stopni CPU, a w
  • Odpowiedz
  • 0
@Alpha_Male: Jest takie info - dodatkowo z dwóch stron jest folia do odklejenia. Odkleiłem, a zdjęcie jest zrobione przy pierwszym uruchomieniu w dobrym świetle - teraz wygląda trochę inaczej
  • Odpowiedz
@razzor91: Co Ty gadasz ziom. Procesor nie ma znaczenia w graniu powyżej 1080P na pewnym etapie. Nie zmieni Ci to w żadnym stopniu wydajności. To samo ram, gdybyśmy testowali gry to wyniki byłyby takie same. Chłodzenie zrobi mi taką samą robotę. Uwierzyłeś w cyferki i większe liczby i wciskasz sobie że warto było. Jak skończyłem 14 lat to przestałem strugać pałę do benchmarków.
  • Odpowiedz