Wpis z mikrobloga

#motocykle

Mirkim pytanie.

Mam moto z szprychowymi obreczami + detkowe opony. Nie mam stopki centralnej.

Jak ustabilizowac moto w trasie podczas naprawy/wymiany detki?

Myslalem nad kupnem windy samochodowej (takiej malutkiej do 600kg) i wozenie jej ze soba w trase, ale to wciaz dosc duze na standardy motocyklowe i moge miec problem aby zmiescic.

W stanach maja takie fajne kijki do podnoszenia motocykla, z niewiadomych przyczyn polski internet milczy na ten temat.
  • 12
  • 0
@upodlator: Niestety do ADV 250 wystepowaly tylko fabrycznie. Jest cos w stanach do CSC RX3 albo w chinach do Zongshen RX3 ale obawiam sie ze koszty przesylek/cla mnie zjedza.
@NapTooR: kijki xD Wiem o co ci chodzi to kawałek teleskopku. Taki kijek można zrobić z wielu rzeczy, to kawałek rurki z rozwidleniem na koncu opcjonalnym.

Kijek jest OK opcją, ale trzeba mieć gdzie go zaczepić, ja czasem używałem cokołu, albo krzesła biwakowego złożonego.

Moim sposobem ulubionym jest drzewo i kawałek liny / pas transportowy. Ale to już zależy od moto, tu masz przykład: https://www.youtube.com/watch?v=SrbjkZgVueo

Nie pakuj sie w stopke centralną,
@NapTooR ja do Tenerek założyłem centralne stopki i mam spokój ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jest jeszcze jeden patent, wymaga wożenia ze sobą pasa transportowego. Stawiasz moto na nóżce i przypinasz do np. drzewa i działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NapTooR: motorbike stand wpisz na ali i znajdziesz takie stopki za niecala stowkie. ale mnie by bardziej zastanawiało jak sciagniesz opone ze stopki jeśli jesteś sam? jeśli to motur do ciurania to przecież równie dobrze możesz go jebnac na bok? ja w supermociaku zalepilem nyple silikonem ladnie a potem jeszcze owinalem grubą, szeroką, mocna taśmą klejącą.. już ze 3 komplety opon zjeździłem i trzyma ciśnienie. w trasie zdecydowanie bardziej sprawdzaja się
via Android
  • 0
To bardziej moto w trasę. Adv tylko dlatego ze jest wygodniejszy i był tani ????

Porusza się po asfalcie a wymiana detki jak np wbije gwoździa (jak ostatnio)
@NapTooR według mnie najlepszym wyjściem byloby kupić stopkę od innego motocykla i pokombinować z jej zamocowaniem, widzę ze masz osłonę silnika i gmole i kilka śrub w tamtej okolicy. Uważam, ze prosto byłoby zrobić jakiś adapter do stopki z innego moto

A pisałeś do Rometa z pytaniem czy Ci nie sprowadza samej stopki? A może maja na magazynie
@NapTooR: najlepiej centralkę, a jeśli nie ma/nie chcesz jej kupić to sobie zrób taką podpórkę i tyle, przecież to kawałek nóżki jakiejś i tyle. W podróży po bezdrożach widziałem nie raz w użyciu na szybko gruby kijek i też to się sprawdzało.
@NapTooR: tylne koło to żaden problem bo bierzesz patyka(wszędzie go znajdziesz) i popierasz w dowolnej tylnej części.
Problem jest z przodem, ja robię to w ten sposób że podkładam cokolwiek pod silnik i wtedy przednie koło wędruje do góry, można dla pewności patykiem podeprzeć. Już tyle razy w terenie kleiłem dętki i wymieniałem opony że nie jestem tego w stanie zliczyć.