Wpis z mikrobloga

#steamdeck i jak wrażenia osób które dostały już OLEDa? pytam głównie osób których to pierwszy zakup

nie spodziewałem się że to takie wielkie bydle (ʘʘ)

ekran jest piękny, mam oleda w telefonie, w laptopie, ale coś jest specjalnego w tym ekranie razem z całą obudową i kontrolerami wokół niego, uczucie produktu premium

jak chodzi o gry to póki co spróbowałem tylko ulubionego The Binding of Isaac Rebirth i działa bezbłędnie z masą modów. Rocket League działa super ale nie umiem w to grać na kontrolerze xD

Pozostaje nauczyć się jak ogarnąć poprawnie gry z innych źródeł, póki co desktop mode jest z Lutris oraz Heroic Launcher ale nie wiem jak dokońca je ogarnąć i czy instalowanie wszystkiego co te programy proponują na pałę to dobry pomysł (i jak to usunąć?)
  • 11
  • Odpowiedz
@XkemotX: Ogólnie jestem zadowolony, pograłem trochę w GTA IV, H3 i Prodeusa więc niewiele, ale tak na szybko to:

Plusy:
- Ekran
- Dźwięk
- Ergonomia
- Żyroskop + TrackPady (GameChanger FPS po dobrym skonfigurowaniu)
- Otwarty Linux zamiast syfu spyware/adware zwanym Windows
- Dobrze przemyślana nakładka Steam z fajnymi funkcjami
- Bateria
- Hirołsy 3 działają od strzała z HD Modem

Minusy:
- Kontrola jakości
- Klikające analogi
- Nierówna
  • Odpowiedz
@XkemotX:

ale nie umiem w to grać na kontrolerze xD


Wszystko da się wyuczyć, ja dzisiaj skoczyłem Half Life 2. Na początku miałem problem z celowaniem w przeciwników z 5 metrów, pod koniec trafiałem bez dużych poprawek na kilka razy większych dystansach. Sporo pomogło wyregulowanie czułości.
  • Odpowiedz
@XkemotX: W założeniu SteamDeck nie miał być produktem premium.
No chyba że to tak jak z tymi burgerami firmy Max. Tylko w polsce mają dopisek premium burgers.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rustyyyy Nie miał być, może nie jest, też nigdy nie miałem doświadczenia z produktami z samego high endu jak chodzi o technologię mobilną (jakieś topowe serie Samsungów czy iPhone'ów, np.) - ot uważam że jest zrobiony bardzo fajnie, idzie za tym dobra jakość
  • Odpowiedz
@XkemotX:
Wczoraj przyszedł do mnie w końcu i jakoś zapamiętałem Twój wpis xD

Niestety - do produktu premium mu trochę daleko (w sumie nigdy nie miał nim być), głównie przez zastosowany plastik, przypomina mi serię L w ThinkPadach, gdzie seria T jest sporo milsza w dotyku - mimo że to nadal plastik. No cóż przynajmniej się nie palcuje.

Sprzęt faktycznie jest ogromny, ale bardzo dobrze przemyślany, wygodny i lekki jak na
  • Odpowiedz