Wpis z mikrobloga

@slkt: Malo tego. U mnie w miescie za miejsce takim domu starosci wolaja sobie 7300zl za miesiac. I to miejski dom opieki... kogo na ot stac? jak jestes jedynakiem to mozesz pomarzyc ze dolozysz starym do tego. No chyba ze emeryturka u rodzicow to 5-6K zl do glowy, ale na to moze liczyc garstka.
@slkt owszem, prywatne domy starości tak wyglądają. Dokładnie tak jak na amerykańskich filmach też prywatne domy starości.

@kris_me tak, dlatego często ludzie biorą DPS za dom starości, a obecnie naprawdę można dziadka czy babcie wstawić do super miejsca (oczywiście nie jest za darmo, a i sama emerytura też nie raz nie starcza)

@Mirkova czyli tak jak w domu u większości polakow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zbyhu1 dokładnie o
niby heheszki, ale jak będę stary to wolę siedzieć w takim domu starości, mieć pielęgniarki obok i innych starych ludzi do pogadania.


@GladysDelKarmen:

Pochodze z Podkarpacia i, biorac pod uwage poziom jaki reprezentuja starzy ludzie ktorych mialem okazje poznac, jak bede stary wole - calkiem powaznie - siedziec w domu i robic pod siebie niz z takimi ludzmi miec do czynienia. Poziom dewocji i deficyty mentalne od ktorych chce sie wymiotowac.
@slkt ale oczywiście, że wyglądają jak w amerykańskich filmach. Tylko ludzie mają mylne pojęcie i myślą, że dom opieki który bierze 2.500 zł miesięcznie, będzie miał takie same standardy jak dom opieki który bierze 7 koła miesięcznie.
Ty myślisz, że w USA są sami bogaci ludzie których stać na najlepszą opiekę, a w Polsce bieda i ludzi stać na najtańsza opiekę, takie ze skrajności w skrajność. Musisz zrozumieć, że zawsze jest coś
@qdry Seniorzy w Polsce są najbardziej osamotnionymi ludźmi w Europie.
ISSN 1230-266X
"Katarzyna Wasilewska-Ostrowska
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
SAMOTNOŚĆ OSÓB STARSZYCH W KONTEKŚCIE ZMIAN
DEMOGRAFICZNYCH".
@GladysDelKarmen: też mi się tak wydaje że 5-6k za 24h opieki to jest koszt niezbyt wysoki i w miarę do przełknięcia - jak nie jesteś jedynakiem - rozdzielasz na 2 osoby i masz 2700 zł. Zwykle jak twoi rodzice są w takim wieku że trzeba ich wysłać do domu opieki to już sam jesteś grubo po 40, z w miarę odchowanymi dziećmi i zarobki też powinieneś mieć sensowne o ile nie
@kiszczak: skąd ty wytrzasnąłeś to twierdzenie? Przeczytałem pobieznie to opracowanie, ktore wkleiłes i nie ma tam ani słowa o tym, że nasi seniorzy są najbardziej osamotnieni w Europie, przytaczano jakies badania z lat 60., ktore nijak się mają do rzeczywistości i w sumie nie ma tam nawet takeigo twierdzenia, jest tam glownie analiza zjawiska samotnosci ludzi starszych, a nie jakieś badania czy wywiady. Tak, więc słucham, może masz jakieś kolejne opracowania,
@qdry To przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

W świetle badań przeprowadzonych w latach 60. w wielu krajach da się zauważyć, iż najwięcej osób starszych przejawiało samotność emocjonalną w naszym kraju (co 5 starszy człowiek, czyli 20%, gdzie w tym samym czasie np. w Danii

było to 4% osób, w Anglii – 7% i Stanach Zjednoczonych - 9%).

Dalej masz chronologicznie podane wyniki z kolejnych lat, niestety już tylko z Polski. Dostałeś badanie,
@GladysDelKarmen:

Nie wiem skąd u polakow to przeświadczenie, że jak oddajesz dziadka do takiego domu starości to jesteś #!$%@? dzieckiem?


A ja nie wiem skąd w ogóle takie przeświadczenie by oddać dziadków do domu starości i kto normalny tak robi.
Lepiej z rodziną niż z obcymi.
@Xing77: Bezsensowna martyrologia polska - trzymać w domu ojca z demencją, potem z czasem już leżącego i robiącego pod siebie. i "zajmować się nim" czyli odpalić mu telewizor na 80% dnia jak jesteś w pracy. I zajeżdżać się psychicznie i fizycznie taką opieką no bo kto to widział oddać go do domu starości. Domu w którym zajmą sie nim profesjonaliści, będzie miał w ciągu dnia różne zorganizowane zajęcia, a pielęgniarka umyje,
@zbyhu1: Co to ma wspólnego z martyrologią, a tym bardziej z Polską?
Poza krajami germańskimi większość ludzi właśnie postępuje tak jak Polacy. Bo rodzina jest zawsze najważniejsza.
Takie niehumanitarne traktowanie własnej rodziny i wysyłanie ich do obcych powinno być karalne.
@Xing77 rozumiem, że oddawanie dzieci do żłobka, przedszkola czy nawet szkoły też jest złe? Bo jak to tak ktoś obcy zajmuje się twoim dzieckiem gdy ty pracujesz. Albo uczy je nie wiadomo czego. Tylko nauczanie domowe i opieka domowa. A pieniążki z zasiłków i 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oddać dziadków do domu starości


@Xing77: bo normalnie, to takie dziadki w domu starcow maja do kogo otworzyc buzie i maja zajecia dostosowane do swojego wieku.O zgrozo chodza razem na wycieczki, rozmawiaja i maja zajecia artystyczne. W domu, gdy wszysy pracuja, to raczej trudno o takie atrakcje.