Wpis z mikrobloga

Najlepsze wg mnie #!$%@? pomysly (a plebs chyba je uwielbia na pewno karyny i ich brajanki) to:
- woda WATER kids (specjalnie dla dzieci)
- woda z zabawka(!)
- mus z przetwozonych owocow zamkniety w plastiku i jeszcze potezna nakretka by 2 latek dal rade odkrecic
- pewnie cos jeszcze
  • Odpowiedz
jedzenia drewnianymi sztućcami uruchamia we mnie odruch wymiotny


@LogicznaKalkuIacja: i właśnie o to w tym chodzi. Ekologicznego opakowania nawet nie zauważysz i po prostu wyrzucisz, bez myślenia o tym jak niszczysz klimat samym faktem że oddychasz. A jedząc taką drewnianą szpachlą, to od razu poczujesz się jak śmieć i będziesz znał swoje miejsce.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: drewniane sztućce są akceptowalne tylko i wyłącznie w lodach IZA, wychodzi na to że są eko od dekad i bardziej niż Bakoma - bo zamiast dokładać dodatkowe wieczko zrobili po prostu małe wgłębienie w opakowaniu w którym jest zaczepiony patyczek

jeszcze przypomina mi się mem z #!$%@?ą gęsią - tam powinno być #!$%@? drzewo drące się "JESTEŚ EKO, TAK? Z CZEGO JEST ŁYŻECZKA #!$%@??"
  • Odpowiedz
  • 5
@SarahC Nie możesz pić z plastikowych słomek. Pijesz z papierowych i ci się to rozpuszcza w ustach po kilkunastu sekundach. To jest eko. Ale inna firma daje ci drewniana łyżeczkę w bardziej plastikowym opakowaniu niż jest zazwyczaj. Drewno jest eko. Natomiast eko by było - mniej plastiku, zero drewna bo drzewa, a na przykład ze zboża, z gryki, albo nie dawać nic ( ani dodatkowego plastiku ani łyżeczki). Czego nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
To chyba nie chodzi o ochronę przyrody tylko to są chwyty marketingowe.
Ktoś widzi napis "eko" i myśli, że chroni świat kupując ten produkt.
W moim mieście jest centrum handlowe gdzie jakieś dwa lata temu dobudowali stacje do ładowania elektryków.
Nigdy nie działała, od. Początku wisi kartka: przepraszamy, awaria.
Ostatnio to już nawet betonowe słupki dookoła tej stacji ładowania wstawili.
Ale tu pewnie jakąś kasę dofinansowania dostali i udają, że wszystko git.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek:

Nie możesz pić z plastikowych słomek. Pijesz z papierowych i ci się to rozpuszcza w ustach po kilkunastu sekundach.

Ja piję z metalowych słomek, one służą do wielokrotnego użytku i jeszcze się żadna nie rozpuściła. Proste. Plastikowe słomki nie są po prostu potrzebne. A nawet jak były to strasznie się marnowały, używałeś raz i kosz.

. Ale inna firma daje ci drewniana łyżeczkę w bardziej plastikowym opakowaniu niż jest zazwyczaj.
SarahC - @KosmicznyPaczek: 

Nie możesz pić z plastikowych słomek. Pijesz z papierowy...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz