Wpis z mikrobloga

@JamesJoyce: @RedBudgie: chłop chce spróbować zmieniać branże, to niech próbuje - jak uważacie, że nie ma pełnego oglądu sytuacji, to możecie to napisać na fejsbuku. Jeśli to go nie zniechęci - jego decyzja.

Zmiana branży to nic niezwykłego. Nie wiem skąd to przeświadczenie, że to co robisz, jak masz 20 lat, to masz robić do końca żywota. To chyba jakaś pozostałość w psychice po pańszczyźnie.
@ch1nczyk:

Chyba nigdy w USA nie mieszkales, co?

Hur durr robaku, jesteś nikim! Nie mieszkałeś w USA XD

Tam jest to dosc popularne aby po pewnym czasie pracy w jednej branzy, zrobic "back to school" wlasnie na medycyne lub prawo.


Oczywiście to nie ma związku z tym, że na medycyne, albo prawo musisz skończyć długie i trudne studnia, a jeżeli chodzi o I.T to ludzie myślą, że wystarczy kilka kursików i
Miałem kumpla który jeździł na tirach całe życie i też gadał, że jak ktoś się namyśla na ciężarówki w wieku 30 lat to nie to samo i najlepiej jak ktoś ma to we krwi xD


@Kiedys_Mialem_Fejm: Moja matka do dzisiaj mi mówi, że do jeżdżenia trzeba mieć dar i że mój brat jeździ lepiej niż ja i ciągle się boi że będę miał wypadek. Nie ma znaczenia że prawo jazdy mam
@AntyKuc: Dziwnie sie z toba konwersuje - co ty o jakichs robakach mi tu #!$%@?, kompleks jakis masz?

Napisales wczesniej ze "nie ma ludzi" - to ci pokazuje chlopie ze sa, tylko nie miales okazji ich widziec skoro tak twierdzisz. Oczywiscie ze zarowno medycyna jak i prawo to trudne dziedziny - ale przede wszystkim wymagaja formalnej edukacji, IT zas nie. I mozna byc swietnym programista / analitykiem / czymokolwiek w IT,
Ale jaki masz problem ze ktos chce przebranzowic sie z pracy fiziycznej (na ktorej pewnie zarobil krocie) do sektora IT? Ktos sie grzecznie pyta o porade (calkiem na miejscu) a wyk0pek musial sie juz zesrac oczywiscie.


@ch1nczyk: Nie chcę tu wyjść na buca ale jeżeli ktoś nie ma w sobie tej zajawki i nie ma naturalnego zainteresowania programowaniem to ciężko żeby stał się dobrym programistą. Wszystkie te bootcampowe scamy zwyczajnie oszukują