Wpis z mikrobloga

@JamesJoyce: no faktycznie, trochę stereotypowa sytuacja coś jakby nagle z tego powodu że to są dobre zarobki i ciepła w kapciach praca (co nie znaczy że łatwa!) został nie wiem - może kafelkarzem, hydraulikiem, stolarzem skoro ma ponad dekadę doświadczenia w budowlance - a nie zmieniał całe życie jakby chciał zostać statystykiem albo historykiem? Xd
Może faktycznie to trochę tak że jakby ktoś 10 lat pracował umysłowo to też chciałby przebranżowić
  • Odpowiedz
ty też po butkampie z pajtona? XD


@botul: Nie mam nic wspólnego z IT, ale bawi mnie traktowanie tego jak religii i niemożność pogodzenia się z faktem że na IT przebranżowić się mogą nawet dotychczasowi pracownicy fizyczni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Urajah:

Pracowałeś przy rekrutacji w sezonie zima 2023? Nie


Na tym można zakończyć dyskusję, bo już wiadomo, że nie masz pojęcia o czym mówisz.

Jeżeli zacznie teraz to za pół roku będzie gotowy (o ile ma zapał/talent/mentoring).


Kolejny dowód. Reszta posta nie wymaga komentowania.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: ja #!$%@? ale zajechało elitaryzmem XD
IT chłopie, rozumiesz? Tutaj musisz uczyc sie od dziecka i mieć 160iq. Uczysz sie tyle że aż mycie włosów, umiejętności komunikacji i ubrania się normalnie schodzą na drugi plan. Tylko czasem nie składaj cv, proszę, tylko się osmieszasz, zostaw to nam!
  • Odpowiedz
  • 3
@WielkiPowrut88: jakiej religii? Sam sobie tworzysz argumenty a później się z nimi kłócisz. Tak to obecnie działa:

Nie ma prawie żadnych szans, by pod koniec 2023 roku 30 letnia osoba, kompletnie nie mająca nic wspólnego z it, lub nieposiadająca doświadczenia i/lub wykształcenia z nauk szczegółowych, takich jak fizyka, chemia itd. została juniorem w IT. Zwłaszcza w analizie danych, która stała się ostatnio bardzo modna dla naganiaczy, bo wydaje się ludziom prosta
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: "Ale czego narzekasz, to twoja wina, że stoisz w miejscu, nie rozwijasz się. Weź się za siebie i zrób coś, podnieś kwalifikacje." vs "Pchają się robole za biurko, żenada, wracać do kołchozu."
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: No i co z tego że ma 30 lat i pisze pierwsze cv? Chcesz mu zakazać? Nie dostanie się to wróci na budowę i świat się nie zawali. Chcesz ustawą zakazać ludziom składania cv czy co? Nie rozumiem o co masz ból dupy. Skoro jest oferta, spełnia jej wymagania i składa cv to nie widzę problemu. Serio. Sam złożyłem cv do wymarzonej pracy nie spełniając dwóch z wielu wymogów i
  • Odpowiedz
  • 1
@WielkiPowrut88:

Chcesz ustawą zakazać ludziom składania cv czy co? Nie rozumiem o co masz ból dupy


Dokładnie tego chcę. Plus jeść dzieci i pić ich krew. Potrafisz rozmawiać na temat? Wpis dosłownie mówi o tym, że tak wygląda typowy junior, których setki cv przechodzą przez moje ręce i sugeruje, że to nie jest droga do it. Koniec wpisu. Cała reszta to twoje projekcje i kompleksy.
  • Odpowiedz
taki, że kiedy firma szuka kogoś na stanowisko juniora, to trzeba się przebijać po 400 identycznych cv osób, które w wieku 30 lat uświadomiły sobie, że zawsze interesowało ich it


@JamesJoyce: no straszne. To sobie rekrutujcie samych seniorów z 10+ lat expa i stawką 4-5x junior.
  • Odpowiedz
tak wygląda typowy junior, których setki cv przechodzą przez moje ręce i sugeruje, że to nie jest droga do it


@JamesJoyce: No i o co ty masz ból dupy? No tak wygląda i co z tego? Junior jak sama nazwa wskazuje idzie tam żeby się czegoś nauczyć, mając jakieś +- większe pojęcie. Ale jest juniorem gdzieś musi zdobyć wiedzę i doświadczenie. Juniorzy it nie rodzą się z niepokalanego poczęcia przy akompaniamencie
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: moim zdaniem wszystkiego są winne bootcampy co jak scamerzy z piramid finansowych obiecują górę pieniędzy po ich kursie. Potem skończy kurs online i wielkie zdziwienie, że nie może znaleźć pracy. Takich ludzi są setki tysięcy, po bootcampach co z matematyką w podstawówce mieli problemy.
  • Odpowiedz