Wpis z mikrobloga

Mirki, czy mam już wybierać trumnę i pisać testament?

Dodam, że badania wykonałem przez fascykulacje (drżenie mięśni w spoczynku) oraz wzmożone napięcie mięśni nóg, które mam od 2 tyg. i czasami najczęściej podczas leżenia innych mięśni na ciele (plecy, brzuch, ręce). Przez te fascykulacje obawiam się że może to być stwardnienie rozsiane lub co gorsza stwardnienie zanikowe boczne (mam 26 lat, więc większe prawdopodobieństwo ma to pierwsze).
Nie prowadzę sportowego trybu życia, BMI mam w normie, dużo stresu w tym roku (choroba oraz śmierć ojczyma, ciężki okres w pracy).
Zrobiłem badania krwi (podwyższony cholesterol, OB 3x większe niż norma), moczu oraz zbadałem tarczycę.
Mocz wszystko ok, odchyłki oraz tarczyca na screenie.
Już nie wiem co mam robić, od tygodnia biorę magnez i potas i nic się nie zmienia.
W poniedziałek będę dzwonił do lekarza.

#zdrowie #dieta #cholesterol #stwardnienierozsiane #sla
xzcasd - Mirki, czy mam już wybierać trumnę i pisać testament?

Dodam, że badania wyk...

źródło: badania

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@xzcasd poza tym OB to generalnie jest na tyle ok, że na pewno nie ma tu przestrzeni na panikę. Kwestia korekty stylu życia. A z kolei wysokie OB też może być spowodowany tyloma czynnikami, że solo to nie ma nawet co tego rozpatrywać w kategoriach zagrożeń.

O sm nawet się nie wypowiadam, bo też jestem taki yebnięty, że sobie choroby co chwilę diagnozuję z wujkiem google i potem się okazuje, że nie
  • Odpowiedz
@xzcasd: borelioza daje objawy podobne do sm, to nie znaczy czy ostatnio miałeś ale warto to wykluczyć. Jak chcesz być pewny na 100% czy to SM to prążki oligokolnalne z CSF (płynu mózgowo rdzeniowego) + rezonans ale to trzeba na oddziale w szpitalu być bo tego badania nie robią tak o.
  • Odpowiedz
@xzcasd: Możesz też zwyczajnie mieć jakieś niedobory, np. magnez, B12. Nie wkręcaj się od razu w jakieś poważne choroby, bo to może też być nerwica po prostu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gardan magnez z b6 i potas od ponad tygodnia i nic się nie poprawia, być może masz racje co do witamin B i niektórych może brakować
  • Odpowiedz
@xzcasd: B12 może być problemem, jeśli a) jesz mało ryb, jaj, mięsa, b) słabo przyswajasz. Jej brak daje objawy czysto neurologiczne. I pamiętaj, że suplementacja musi trwać kilka tygodni, by odniosła skutek. Głowa do góry. Suplementuj co możesz, możesz też wyjaśnić sprawę tarczycy i się nie wkręcaj w choroby
  • Odpowiedz
@xzcasd: robiłeś próbę tężyczkową? Ja miałem drżenie mięśni w 2015 i wyszła tężyczka utajona. Dopóki nie masz zaników mięśniowych i osłabienia siły mięśni to nie nakręcaj się.
  • Odpowiedz
@xzcasd: od drgań w prawym bicepsie, potem zacząłem czytać o objawach i trafiłem na info o ALS, no to się zacząłem nakręcać i tych drgań było więcej. Później do neurologa - brak odruchów brzusznych, wzmożone odruchy ścięgniste i wio do szpitala. Badania krwi ok, tomografia mózgu z kontrastem ok, próba tężyczkowa - wywaliło ponad skalę ;) Zacząłem brać więcej magnezu (Magne B6 Forte, Slow-Mag B6), przestałem się tyle stresować i przeszło.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Don_Kichot byłem u lekarza zapisał żelazo i skierowanie do neurologa, ale jeszcze u niego nie byłem. Fascykulacje jak miałem tak mam do tej pory (może nie aż tak intensywnie jak było) i zwłaszcza po rozciąganiu.
  • Odpowiedz
@xzcasd: niedobory magnezu i potasu tabsami nadrabiałem ponad 8 miesiecy i dopiero dobilem do normy.Idź na badanko w kierunku tężyczki u mine to włąśnie te=ęc=życzka wyszła i cały czas łykam wapn potas magnez
  • Odpowiedz